Skip to content

Grupa “Tautumeitas” laiž klajā singlu “Bērziņš” un izsludina rudens koncerttūri

Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” šodien saviem klausītājiem piedāvā singlu “Bērziņš”, kas tapis sadarbībā ar vienu no Latvijas labākajiem producentiem – Reini Sējānu.  “Bērziņš” ir viena no dziesmām, kas iekļauta latviskākās un sievišķīgākās grupas debijas albumā ar nosaukumu “Tautumeitas”. Kopš albuma izdošanas brīža, tas ilgstoši ir saglabājis augstākās vietas Latvijas pārdotāko albumu topos, bet šī gada sākumā  debijas albums  ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums.

“Ir īstais laiks atmodināt sevī iekšējo pavasari un mēs gribam ticēt, ka dziesmai “Bērziņš” piemīt šī spēja. Tā ved mūs ceļojumā pie pasaules koka – bērza, kam šajā laikā piemīt īpašs statuss un enerģija”, stāsta dziesmas līdzautore Aurēlija Rancāne.  “Bērzam latviešu folklorā ir veltītas ne mazums tautas dziesmu, un tas ir arī viens no galvenajiem Vasarsvētku simboliem. Šajos meitenes iniciācijas svētkos bērziņš tiek īpaši pušķots un godāts. Svinību laikā meitenes iekar savas personīgās rotas bērza zaros, lai tās uzņemtu jaunu enerģiju, atbrīvotos no vecās un atkal varētu veikt savu ne tikai skaistuma, bet arī aizsardzības funkciju.”

Līdz ar singla “Bērziņš” prezentāciju, tiek izsludināta arī grupas “Tautumeitas” koncerttūre, kas rudenī norisināsies vairākās Latvijas pilsētās – Rēzeknē, Cēsīs, Ventpilī un Jelgavā. Grupa Latvijas koncerttūrei gatavojas kopš pagājušā gada septembra, kad Rīgā, koncertzālē “Palladium” notika pirmie lielie solo koncerti grupas pastāvēšanas vēsturē, kas tika pilnībā izpārdoti. Koncertos tiks izpildītas ne tikai jau zināmas dziesmas no grupas debijas albuma, bet sagaidāmi arī daži pārsteigumi kopā ar pieaicinātiem viesmāksliniekiem.

Grupa “Tautumeitas” izveidojās 2015. gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču – jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie Tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. 

Šā gada sākumā grupas “Tautumeitas” debijas albums ar nosaukumu “Tautumeitas”  ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums, savukārt, singls “Sadziedami” kļuva par 3. vērtīgāko dziesmu LR2 “Muzikālās bankas” dziesmu aptaujā. Grupa veiksmīgi koncertē kopš aizpagājušā gada nogales, kad plašāku atpazīstamību ieguva, piedaloties TV3 šovā X Faktors. “Tautumeitas” ir arī koncertējušas Ķīnā, Krievijā, Šveicē, Vācijā, bet šī gada maijā ir plānoti grupas koncerti Japānā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit