Skip to content

Grupa “Tautumeitas” prezentē debijas albumu

Etno mūzikas grupa “Tautumeitas”  30. maijā vakarā vairāku simtu radu, draugu un atbalstītāju lokā, prezentēja savu debijas albumu, kas tapis sadarbībā ar vienu no Latvijas labākajiem producentiem – Reini Sējānu. 

30. maijā vakarā vairāk kā 400 draugu, radu, atbalstītāju un kolēģu priekšā, Mūzikas namā “Daile” tika prezentēts etno mūzikas grupas “Tautumeitas” debijas albums. Prezentācijas koncerta laikā grupa pirmo reizi plašākai publikai atskaņoja vairākas no albumā iekļautajām dziesmām, kā arī, aicinot uz skatuves, izteica pateicību saviem vecākiem un albuma tapšanā un “Tautumeitu” tēla radīšanā iesaistītajiem cilvēkiem – producentam Reinim Sējānam, māksliniecei Brigitai Strodai, kas veidojusi meiteņu kroņus, kā arī producentiem un menedžmentam – Ilzei Ūdrei un Santai Kolai.

Albumā “Tautumeitas ir iekļautas 12 dziesmas ar tautasdziesmu vārdiem un pašu radītu mūziku. “Grupas “Tautumeitas” debijas albums savu dienasgaismu ierauga trīs gadus pēc grupas rašanās. Gluži kā albuma pirmais sings “Pāde”, kas tika prezentēts maija sākumā, albums stāsta par pašapziņu – gan sievietes, gan latvisko un cilvēcisko”, stāsta grupas dalībniece un vairāku dziesmu mūzikas autore Asnate Rancāne.

Albumu producējis Reinis Sējāns, miksējis Gatis Zaķis. Albumā iekļautas gan dziesmas no grupas pirmsākumiem, gan arī tādas, kas tapušas nesen, uzsākot sadarbību ar Reini Sējānu.

Par “Tautumeitu” jauno skatuvisko tēlu rūpējas modes māksliniece Indra Komarova, bet jaunus, unikālus vainagus katrai tautumeitai radījusi māksliniece Brigita Stroda.

Grupa “Tautumeitas” izveidojās 2015. gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču – jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie Tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. 

Šā gada sākumā Tautumeitas ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums par kopprojektu ar dūdu un bungu grupu “Auļi”.

Grupa veiksmīgi koncertē kopš pagājušā gada, kad plašāku atpazīstamību ieguva, piedaloties TV3 šovā X Faktors, kura laikā arī uzsāka sadarbību ar producentu Reini Sējānu.

Līdz ar albuma prezentāciju, ir izsludināts arī grupas “Tautumeitas” vienīgais koncerts Rīgā, kurš notiks  28.septembrī koncertzālē “Palladium”. Biļetes ir iespējams iegādāties www.ekase.lv

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit