Skip to content

Grupa “Tautumeitas” sniedz divus izpārdotus solo koncertus

Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” 28. un 29.septembrī, divu izpārdotu koncertzāles “Palladium” skatītāju priekšā sniedza pirmos solo koncertus grupas pastāvēšanas vēsturē.

28. un 29. septembrī koncertzālē “Palladium” notika etno mūzikas grupas “Tautumeitas” pirmie lielie solo koncerti grupas pastāvēšanas vēsturē. Koncertu sagatavošanās process notika jau kopš pirmā koncerta izziņošanas brīža maija beigās, kad grupa prezentēja savu debijas albumu ar nosaukumu “Tautumeitas”, kas tapis sadarbībā ar producentu Reini Sējānu. 

28.septembra koncerts tika pilnībā izpārdots jau vairākas nedēļas pirms lielā notikuma, tāpēc grupa izsludināja papildkoncertu 29.septembrī. Arī uz papildkoncertu pasākuma dienā biļetes vairs nebija pieejamas.

Koncertā tika izpildītas ne tikai jau zināmas dziesmas no grupas debijas albuma, bet arī daži pārsteigumi, kas iepriekš tika izskanējuši tikai atsevišķos koncertos un plašākai publikai līdz šim nebija pieejami.

Kā īpašs pārsteigums klausītājiem bija ne tikai iespaidīgais gaismu šovs, īpaši šim koncertam veidotās video projekcijas, bet arī uzaicinātie viesmākslinieki – MESA, Dūdu un bungu grupa “Auļi”, kori “Mīts” un “Cantus Fortis”, Edgars Kārklis, kā arī dejotāja Līga Ūbele un TDA “Zīle” un TDA “Dardedze”.

Koncertu gatavošanas laikā grupa “Tautumeitas” paspējusi ne tikai uzstāties dažādos pasākumos Latvijā, tajā skaitā arī aizgājušās vasaras Dziesmu svētkos, bet arī koncertējusi Ķīnā un Krievijā. 4.novembrī sastāvs dosies uz Šveices pilsētu Cīrihi, kur sniegs koncertu Latvijas simtgadei veltītā pasākumā TERRA CHORALIS (Dziesmotā Zeme).

Grupa “Tautumeitas” izveidojās 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču – jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie Tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. 

Šā gada sākumā “Tautumeitas” ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums par kopprojektu ar dūdu un bungu grupu “Auļi”.

Grupa veiksmīgi koncertē kopš pagājušā gada, kad plašāku atpazīstamību ieguva, piedaloties TV3 šovā X Faktors, kura laikā arī uzsāka sadarbību ar producentu Reini Sējānu.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit