Skip to content

Humorroka grupa “Pirmais Kurss” izdod Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem veltītu EP “Skate”

Humorroka grupa Pirmais Kurss” Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku noskaņās izdod mini albumu “Skate”, kas dod ieskatu puišu sagatavošanās darbos pirms lielajiem svētkiem. Mini albums “Skate” pieejams populārākajās mūzikas straumēšanas platformās.  

Albuma “Skate” radīšanā grupa ir iedvesmojusies no  Vispārējo latviešu dziesmu svētku repertuāra, jo gandrīz visi grupas dalībnieki ir aktīvi kora dziedātāji, kuri svētkiem par godu ir radījuši mini albumu “Skate”. “Mēs esam kaislīgi kora mūzikas cienītāji un atbalstītāji. Brīvajā laikā starp koncertiem, darbu un solārija apmeklējumiem, kopīgi uzdziedam mūsu mīļākās latviešu kora dziesmas. Šādas tikšanās noveda līdz pat tādai kā mazai sadziedāšanai sesijai skeitparkā, kur bija atnākuši kora mūzikas līderi, lai novērtētu mūsu izpildījumu. Rezultāti varbūt nav tik svarīgi kā tās emocijas, ko gūstam šādos brīžos. Izrādās, ka priekšnesums tika audiāli ierakstīts uz gandrīz profesionālas aparatūras.” atklāj Francis Upaciers albuma ierakstīšanas netradicionālo norisi.

Albumā iekļautas 3 dziesmas grupas “Pirmais Kurss” tradicionālajās muzikālajās apdarēs. Daudziem labi pazīstamā dziesma “Krauklīts sēž ozolā” ir ieguvusi jaunu skanējumu. “No Mežparka līdz skeitparkam – šie nopludinātie koru skates šedevri neatstās vienaldzīgus gan viskārtīgākos kora mūzikas fanātus, gan arī visus senioru tautas kolektīvus,” papildina Dāvis Mazurenko.

EP “Skate” klausies populārākajās straumēšanas vietnēs: ej.uz/pk-skate

Mini albuma “Skate” autors ir grupa “Pirmais Kurss”. Dziesmu masters un producents – Dāvis Mazurenko. EP ierakstā piedalījās arī Aleksandrs Okonovs, Valdis Avotiņš un Rinalds Maksimovs.

Grupā spēlē Dāvis Mazurenko (ģitāra, vokāls), Francis Upaciers (ģitāra, vokāls) un Kārlis Zemītis (taustiņi, bass, vokāls). “Pirmais Kurss” ir normālu jauniešu kolektīvs, kas brīvajā laikā spēlē foršu mūziku. Vispār puiši uz goda, savā četrpadsmit gadu pastāvēšanas periodā nospēlējuši koncertus visā Latvijas teritorijā. Izdevuši divus albumu – “Problēmas” un “Interkurss” un vienu EP “El Printer”. Spēlē orģinālmūziku un atsevišķus Latvijas mūzikas šedevrus. Intars Busulis: “Pasaules grupa nr. 1 Latvijā.”

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit