Skip to content

Ielūdz strübergs un Horens: MAMA DŽAGA MAMA RAGA!

Sestdien, 20. aprīlī, ar jaunu dziesmu “MAMA DŽAGA MAMA RAGA!” klajā nākuši strübergs un Horens, kuri līdz ar šo dziesmu vēlas vairot mieru un mīlestību ikvienā cilvēkā atsevišķi un visos kopumā. Singlam tapis arī video.

Dziesmas “MAMA DŽAGA MAMA RAGA!” idejas autors ir strübergs, kurš uzrakstīja melodiju, ritma autors ir leģendārais Kreisā Krasta pārstāvis Gundars Neimanis (trakaMelodija), taču tekstuāli singlu radīja abi mūziķi – strübergs savu tekstu un Horens savu, tieši tā arī dziesmas izpildījumā tas dzirdams.

“Dziesma ir par mieru un mīlestību. Tā ir par to, ko regeja kultūra sevī nes – mieru, mīlestību, piedošanu, prieku, cilvēcību, drūmas sejas pārvēršot smaidīgās,” atklāj strübergs.

“Regejs ir ne tikai mūzika, bet filozofija un pasaules redzējums, kura pamatā ir ideja par brālību un vienlīdzību starp reliģijām, rasēm un sociālajiem slāņiem. Ne velti regeja mūzika iekļauta arī UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Lai pasaule dzīvo bez naida un kara, lai mīlestība ir augstākā vara,” piebilst Latvijas regeja guru Horens.

“Jau pēc iepriekš kopīgi radītajiem projektiem mani ar Horenu saista tāda kā tēva/brāļa sajūta, jūtu, ka esam viena ceļa gājēji, kā arī Bobs Mārlijs absolūti ir viens no maniem mīļākajiem filozofiem un mūziķiem. Tā nu nonācām līdz tam, ka noteikti vajag vēl ko kopīgu radīt un, lūk, tas ir izdevies! Kad Horens ar mani sazinājās, lai dotu akceptu kopdarba radīšanai, man uzreiz jau prātā sāka skanēt dziesmas melodija un vārdi,” stāsta strübergs.

“MAMA DŽAGA MAMA RAGA!” tapis arī videoklips, kā ideja radās Horenam. Tas nofilmēts uz vietas “Kreisā Krasta” studijā ar “iDeal” dāvāto “iPhone Pro Max 14”.  Par to īpašs paldies “Kreisais Krasts” studijai un studijas producentam Ingum Šustam (Punkts uz I), ar kuru ierakstām visas mūsu dziesmas.  Video veidots “oldschool” un VHS (mājas video) stilā, un to veidojusi Laima Kozule. Klipā piedalās arī Horena jaunākais dēls Horess. “Paldies “Kreisajam Krastam” – viņi mani ir pieņēmuši kā daļu no ģimenes. Atsevišķi paldies arī Krasta džekiem – Eiksho, Mr.Krūmiņš un vienmēr Pionieris,” nobeigumā piebilst strübergs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit