Skip to content

Iepazīstieties ar Z paaudzi (Smoke XII – Late night thoughts)

“Beigas ir sākums” –  ar šādu moto savu radošo ceļu sāk S M O K E XII (Emīls Jānis Dūmiņš), izdodot jaunu singlu “Late Night Thoughts”. Tas ir viens no šī brīža izteiksmīgākajiem S M O K E XII skaņdarbiem, kas tapis profesionālā studijā un kura tapšanā piedalījies arī Latvijā pazīstamais producents Gints Stankevičs.

Singlam tapusi arī lyrics video versija, kas veidota sadarbībā ar zināmu baltkrievu video mākslinieku LIHTOROVICH.

(Gen Z) pārstāvis. Kā zināms, viņi ir atzīti par visu laiku ikoniskāko, elastīgāko, politiski motivētāko, avangardiskāko un atvērtāko paaudzi. Tas viss raksturo arī S M O K E XII.  Ar mūziku sāka nodarboties 10 gadu vecumā, mācoties bungu un ģitarspēli. Hiphopa kultūra Latvijā līdz šim bijusi vien populārās mūzikas margināls strāvojums, tāpēc S M O K E XII muzikālā gaume veidojusies, ietekmējoties no pasaules hiphopa pieredzes un elkiem, kas neatstāj vienaldzīgus arī vienaudžus. Ātri apgūstot mūzikas apstrādes tehnoloģijas, mājas studijā top pirmie skaņdarbi, kuri tiek publicēti vietnē “soundcloud”. Tur šobrīd sasniegtais klausījumu skaits ir ap 20 tūktošiem.

Dziesmu un tekstu autors saviem skaņdarbiem ir pats S M O K E XII. Dziesmu pamatā ir dzīves aktuālās problēmas un jauniešu redzējums uz tām, kā arī centieni meklēt atbildes uz jautājumiem, uz kuriem ne vienmēr var atbildēt. S M O K E XII mēģina skarbi, bet patiesi paust savu redzējumu un skaidrot savu attieksmi par globālām problēmām, kā arī cilvēku iekšējiem, personīgiem un bieži vien, ļoti intīmiem jautājumiem, tādiem kā mīlestība un tās radītās emocijas. Mākslinieks pauž savu viedokli par attiecībām, sadzīviskām problēmām, eksistenciāliem jautājumiem, kā arī ļoti aktuālo narkotiku lietošana jauniešu vidū. Bieži pieminētā nāve S M O K E XII redzējumā ir kā beigas šeit, beigas mūsu fiziskajos ķermeņos, bet kā turpinājums tālākā, lielākā notikumā, jeb ceļā.

Šobrīd S M O K E XII aktīvi pilnveido vokālās prasmes pie vadošajiem Latvijas pedagogiem un radoši sadarbojas ar vairākiem māksliniekiem no Latvijas, Lietuvas un ASV. Zināmākais mākslinieks, ar ko tiek veidota sadarbība, ir K!DDXO.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit