Skip to content

‘Iļģi’ un dejotāji gatavojas lielkoncertam ‘Spēlēju. Dancoju. Dejoju.’

Tuvojoties postfolkloras grupas „Iļģi” jubilejas deju lielkoncerta uzvedumam „Spēlēju. Dancoju. Dejoju.”, kas 14. maijā priecēs skatītājus un klausītājus „Arēnā Rīga”, apvienība piedāvā ieskatu mēģinājumu procesā.

„Iļģi” gaidāmajā programmā sastrādāsies ar 21 visu paaudžu Latvijas labākajiem deju kolektīviem – kopā vairāk nekā 1000 dejotājiem. Grandiozās svinības notiks divās daļās. Pirmajā daļā tiks izdejotas dejas režisores Ingas Tropas un horeogrāfa Jāņa Purviņa vadībā, savukārt otrajā daļā būs skatāma daļa no deju lieluzveduma, Iļģu opusa ar Raiņa dzeju „Spēlēju, dancoju” – par to atbildīgs būs horeogrāfs un režisors Agris Daņiļevičs, deju skola  „Dzirnas” un tautas deju ansamblis „Vektors”. Mēģinājumu process ir saspringts – dejotāji trenējas atsevišķās grupās un kopīgi dažnedažādās vietās Rīgā un citviet, savukārt mūziķi teju katru dienu kopīgi muzicē Kinostudijas telpās. „Šis koncerts ir mūsu lielais paldies dejotājiem,” gaidāmo koncertu raksturo grupas dalībnieki. Būtiski, ka „Arēnā Rīga” visām dejām pavadījumu grupa izpildīs pilnā aranžējumā, jo ierasti šāda apmēra deju uzvedumus izpilda fonogrammas pavadībā.

Koncertā piedalīsies bērnu deju kolektīvi „Auseklītis” (Rīga), „Dzintariņš” (Rīga), „Teiksmiņa” (Rīga), „Zelta sietiņš” (Rīga), jauniešu deju ansambļi „Daiļrade” (Rīga), „Dancis” (Rīga), „Līgo” un „Līgo studija” (Rīga), „Rotaļa” (Rīga), „Teiksma” (Rīga), Vektors” (Rīga), „Zīle” (Ķekava), vidējās paaudzes deju kolektīvi „Dancis” (Rīga), „Līgo” (Rīga), „Mana rotaļa” (Rīga) un Teiksma (Rīga), kā arī senioru deju kolektīvi „Baltābele” (Garkalne), „Ozolnieki” (Ozolnieki), „Sidrabaine” (Ķekava) un „Tacis” (Carnikava), kā arī Agra Daņiļeviča deju skola „Dzirnas”.

Biļetes uz „Spēlēju. Dancoju. Dejoju.” pieejamas „Biļešu servisa” kasēs, to cenas 15 līdz 30 eiro. Pensionāriem, bērniem un invalīdiem ratiņkrēslos kopā ar pavadoņiem pieejamas atlaides.

Pasākumu atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, apdrošināšanas sabiedrība „ Balta” un tipogrāfija „Dardedze hologrāfija”, kā arī informatīvie atbalstītāji – Latvijas televīzija, Radio SWH, žurnāls „9vīri”, laikraksts „Diena”, portāls „MammāmUnTētiem.lv” un „JCDecaux”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit