Skip to content

Imants Daksis publicē jaunu videoklipu-īsfilmu

Režisora Jāzepa Podnieka veidotā īsfilma-videoklips Imanta Dakša dziesmai “Ilgais ceļš kapos” uzņemta ar “Krasnogorsk-3” analogo kameru pie mūziķa lauku mājām netālu no Kolkas raga. 16 mm kinolente pašu rokām attīstīta “Baltic Analog Lab” telpās.

Jau šo sestdien, 28. janvārī, Imants Daksis ar koncertu kinoteātrī “K Suns” atzīmēs jaunās plates iznākšanu un 20 uz skatuves pavadītos gadus. Savukārt 3. februārī notiks albuma prezentācija Liepājā – kultūras namā “Wiktorija”.

Daksis par jauno albumu “Vientuļās revolūcijas” stāsta: “šīs dziesmas nu ir kļuvušas par skaņu celiņu veselam laikmetam, tomēr tāda nebūt nebija sākotnējā iecere. Mans mērķis bija radīt skaistu post-folka albumu – veltījumu Latvijas valsts simtgadei, kurā skanētu pārsvarā akustiski instrumenti un ģitāras pavadījumi tiktu aizstāti ar kokles pavadījumiem. Sajūtās izdzīvoju Pirmo pasaules karu un Latvijas Valsts pirmsākumus. Vairākus gadus nepārtraukti gremdējos reminiscencēs par karu, līdz tas pēkšņi kļuva par skaudru realitāti…”

Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties tiešsaistē.

Koncertu sākuma daļā izskanēs aktuālās albuma dziesmas, kuru noskaņā dominē skarbi skaistās melodijās ietērpts sāpīgs un reizē nosvērts pasaules vērojums, pēc tam Imants Daksis klausītājus priecēs ar savu skaistāko un noslēpumaināko šūpuļdziesmu izlasi, no kurām pazīstamākās ir “Elpo, bērns!”, “Apziņas mijkrēslī dziļā pamostas bezgalība”, “Esība smaržo”. Visbeidzot koncerta izskaņā būs iespēja pēc ilgāka laika vienkopus piedzīvot mūziķa visekspresīvāko dziesmu – “Pasaule ir vaļā”, “Andromeda, mēs nākam!”, “Atvērts logs” u.c. – izvirdumu, kuras iemantojušas nu jau leģendāru apzīmējumu “kliedzošais folks”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit