Skip to content

Imants Daksis publicē Latvijai veltītu dziesmu un videoklipu

Imanta Dakša dziesmas “Brīvības dziņa” videklipa režisors Jāzeps Podnieks vēsta: “Var iztirzāt videoklipa konceptu un tā izpildes nianses, taču primitīvi izsakoties, filmējām pieklājīgā pankā – kortelītis, pāris cigarešu paciņas uz dzelzceļa sliedēm pie Zemitānu tilta.

Videoklipā izmantoti arhīva materiāli no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, kas dažbrīd harmoniski mijiedarbojas, bet dažbrīd – konfliktē ar dziesmā paustajiem motīviem. Pārējais materiāls operatora-inscenētāja Ritvara Blukas izpildījumā filmēts ar rokas kameru uz Hi8 kasetēm”.

“Brīvības dziņa” ir singls no Imanta Dakša gada nogalē gaidāmā albuma “Vientuļās revolūcijas”, kuru ievadīja mūziķa pērn izdotais minialbums “Ilgais ceļš kapos”.

Videoklipa režija un montāža – Jāzeps Podnieks, operators-inscenētājs – Ritvars Bluka, VFX – Sintija Andersone, videoklipā piedalās Austrums, Anna Kalnā, Miķelis Vanags un Imants Daksis.

Dziesmas ierakstā piedalījušies: Imants Daksis – balss, ģitāra un skaņu efekti, Kristīne Ādmine-Liepa – kokles, Miķelis Vanags – elektriskā un akustiskā ģitāra, Toms Valmiers – kontrabass, Mikus Čavarts – sitamie instrumenti, Mārtiņš Krastiņš – skaņu producents. Mūzikas un vārdu autors – Imants Daksis. Ieraksts veikts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit