Skip to content

Imants Daksis un video māksliniece “Mersedes(e) Margoit” uzstāsies kinoteātrī “K.Suns”

7. decembrī plkst. 20.00 kinoteātrī “K.Suns” notiks ekstravagantā dziesminieka Imanta Dakša un video mākslinieces “Mersedes(e) Margoit” koncerts&video stāsts “Beidzot laimīgās haizivis”.

Pasākumā ”Beidzot laimīgās haizivis” Imanta Dakša koncerta programmu veidos dziesmas par mīlestības meklēšanas ceļu, ko asociatīvi papildinās “Mersedes(e) Margoit” veidoti psihedēliski video stāsti. Mūziķa dziesmām ir raksturīgas tēlainas lirikas, kas viegli raisa vizuālas asociācijas un rosina fantāziju. Vizuālā attēla manipulācijas sasauksies ar Imantam Daksim raksturīgo spēles manieri – dziesmas dekonstrukciju visnegaidītākajā brīdī, spēlēšanos ar intensitāti, tempu, dziļu intimitāti un ārkārtēju ekspresiju. Pasākuma vizuālajā daļā tiks integrētas arī mūziķa radītās foto kolāžas.

Imants Daksis par gaidāmo pasākumu: “Informācijas pārblīvētības laikmetā, kurā indivīds reizē ir gan plēsējs, gan upuris, pasākumam ir izvēlēti divi vadošie tēli – haizivs un televizors.

Metaforiskā haizivs caur neskaitāmiem upuriem meklē mīlestību, ko galu galā atrod personificētā okeānā. Savukārt televizors, pildīdams bezgalīgas informācijas raidītāja aukstasinīgo funkciju, patiesībā meklē atbrīvošanos, lai beidzot piedzīvotu iespēju pašam pieredzēt pasauli.

Abu tēlu sastapšanās notiks uz kinoteātra skatuves, kur mūziķis iemiesos neremdināmo plēsēju haizivi, bet lielais ekrāns – televizoru, kurš, pārvarējis bezpersoniskas informācijas plūsmu, sācis raidīt savu brīnišķo un neatkārtojamo dzīves sajūtu, kas var būt veclaicīgi silta un biedējoši futūristiska vienlaikus”.

Jaunā fotogrāfe, video māksliniece un eksperimentālā kino veidotāja Mersedese Margoite jeb “Mersedes(e) Margoit” darbojas “Baltic Analog Lab” mākslinieku kolektīvā, un autores 16mm eksperimentālā īsfilma “Silvas Metode” šogad piedzīvoja pirmizrādi Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā. Savos darbos izmanto solarizācijas tehnikas paņēmienus, strādā ar analogo kinolenti, kā arī ar digitāliem materiāliem. 10 gadus pavadījusi Londonā, kur ieguvusi bakalaura grādu laikmetīgajā fotogrāfijā, bet pēdējos trīs gadus dzīvo un darbojas Rīgā.

Imants Daksis pazīstams kā neparasts dziesminieks ar ekspresīvu uzstāšanās manieri, kura sacerēto dziesmu skaits mērāms vairākos simtos. Ir bijis vairāku muzikālo projektu dalībnieks, bet pārsvarā uzstājas kā solomākslinieks. Mūziķa dziesmu skanējums variē starp folku, post-punk, psihedēlisko roku un romantiskām balādēm.

Biļetes iepriekšpārdošanā: https://fienta.lv/haizivis

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit