Skip to content

Indie grupa “Sub Scriptum” patēriņa kultūras centrā ierakstījuši albumu

Indie grupa “Sub Scriptum” no 18. līdz 21. februārim iepirkšanās centrā AKROPOLE Alfa bija noorganizējusi improvizētu ierakstu studiju ar nosaukumu “Sub būris”. Tur četru dienu laikā sarakstīja četras dziesmas, radošajā procesā piedaloties tādiem viesmāksliniekiem kā Ozols, Andrejs Osokins un Nils Īle, un pie skaņu pults darbojoties producentam Kasparam Ansonam.

Grupa “Sub Scriptum” iedvesmojas no mūsdienu patērētāju laika notikumiem, tāpēc arī skaņu studijas ievietošana lielveikalā bija likumsakarīga – pēdējos divdesmit gadus tos pazīstam kā sava veida kultūras centrus. Darba produktivitāti veicināja tiešsaistes straumēšana internetā, kuru varēja vērot tie skatītāji, kas netika grupu apciemot klātienē. Kad beidzot grupa devās pusdienu pauzē, skatītājus ar intervijām intriģēja Ēriks Palkavnieks, kas sarunājās ar Katrīnu Gupalo, Andreju Osokinu, Ozolu.

Pirms darba uzsākšanas “Sub būrī” grupa izdeva singlu “Ievēlies”, kas tiks iekļauts topošajā albumā. Dinamiskā un romantiskā “Ievēlies” guva lielu klausītāju atsaucību – vietnē youtube dziesmas videoklipam ir 68 tūkstošu skatījumu un nedēļā no 16. līdz 22. februārim dziesma bija starp radiostacijās spēlētākajām pašmāju dziesmām, ierindojoties astotajā vietā.

Dziesmā “Piedodiet” grupa sadarbojās ar izcilo pianistu Andreju Osokinu, kurš šāda veida izaicinājumam ļāvās pirmo reizi.  “Man šķiet, neparastos apstākļos ir vieglāk radīt ko jaunu. Bieži nav iespējas šīs idejas piefiksēt, ja, piemēram, esi mežā, lidmašīnā vai pie jūras. Bet šajā projektā kopā ar “Sub Scriptum” visi apstākļi veiksmīgi sakrita un bija iespēja mūziku gan radīt, gan ierakstīt. Mūsu kopā sarakstītā dziesma ir skaista – tā uzrunā ar savu emocionālo tiešumu, mēs ļāvāmies mūzikas skaņu plūdumam, “ saka Andrejs Osokins, kuru mūziķi pierunāja iespēlēt arī MOG sintezatora partiju. Sākumā viņš eksperimentam esot pretojies, galu galā šis mikļa impulsa rezultāts Andreju ļoti iepriecināja. Viņš atzinīgi novērtē arī iespēju sadarboties ar Kasparu Ansonu, kas ļāva viņam izpausties gan virtuozi, gan lakoniski.

Dziesma  “112” tapusi kopā ar perkusionistu Nilu Īli, kas grupas studiju bija apciemojis ar visu savu orķestri. Savukārt kopā ar reperi Ozolu grupa dziesmā meklēja veidu, kā  paplašināt izpratni par pasauli.

“Cilvēki mēdz iztēloties, ka māksla rodas apgarotā vidē, kur visi traucēkļi ir novērsti. Tādēļ ir vērts paskatīties, ko dara tavs radošums un mūza apstākļos, kuros ir pilns ar lietām, kas tevi var izsist no sliedēm. Un rezultāts galu galā ir interesants, “ saka Kaspars Ansons.

“Ierobežotais laiks ļoti palīdzēja paturēt fokusā dziesmu. Un arī nākotnē mēs plānojam strādāt pēc principa, ka vispirms radām dziesmas karkasu un tad piestrādājam pie niansēm. Ārpus mūzikas radīšanas šis projekts ļāva pierast pie lielākas uzmanības. Garām ejošie cilvēki fotogrāfēja būrī notiekošo un sākumā tas man bija neierasti, vēlāk saproti, ka esi savā lietā un sāc to izbaudīt, neatkarīgi no apkārtējiem. Cilvēki runā par šo projektu gan labu, gan sliktu, un tas abos gadījumos ir forši – tas nozīmē, ka mūsu darbs ir ievērots. Tagad atliek to salikt kopā un atrādīt cilvēkiem, “ saka Kristers Rudzītis, grupas līderis un “Sub būris” idejas autors un projekta vadītājs.

Kamēr albums vēl tiek slīpēts pēcapstrādē, grupa pāris jaunās dziesmas nospēlēs 13. aprīlī, esot grupas “Līvi” īpašie viesi viņu koncertā Palladium Rīga. Albuma izdošana un prezentācijas koncerts plānots maijā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit