Skip to content

Indīroka mūziķis Jannsi izdod dziesmu “Atkrītot” ar repa elementiem

12. aprīlī indīroka mūziķis Jannsi izdevis dziesmu “Atkrītot”, kur dzirdami indīroka un repa elementi ar autentiskuma un iekļautības vēstījumu. “Es uzskatu, ka mūzikai ir spēks mainīt pasauli. Līdzīgi kā citās dziesmās, arī šajā skaņdarbā mudinu ikvienu izaicināt savus personīgos uzskatus, neļaujot aizspriedumiem vai pārpratumiem raisīt naidu, kas reizēm tiek pasniegts kā mīlestība,” vēsta Jannsi.

Dziesmā “Atkrītot” Jannsi, īstajā vārdā Jānis Uplejs, stāsta par savu pieredzi dažādās sarunās, interneta komentāros, vēstulēs un telefona zvanos, kur kāds izsaka savu spriedumu par Jāņa ticības dzīvi. Tā kā Jannsi sevi identificē kā kristieti, reizē paužot atbalstu LGBTQ+ kopienai un egalitārismam – uzskatam, ka visi dzimumi draudzē ir vienlīdzīgi – šādi spriedumi tiek saņemti visai bieži.

“Šie komentāri ir visai daudzveidīgi – gan mēģinājumi pārmācīt, gan centieni pārliecināt, gan nosaukšana par sātanistu vai maldu mācītāju, bet tos visus vieno spriedums, ka vai nu nekad neesmu bijis patiesi ticīgs, vai arī esmu no ticības “atkritis”. Šī dziesma ir mans stāsts par šo “atkrišanu” – rūpīgu uzskatu izvērtēšanu, nepaļaujoties vien uz to, ko teikuši kādi mācītāji, kuri turpina atbalsot vien to, kas viņiem ir iemācīts, neveicot dziļāku izpēti,” turpina Jannsi. “Piemēram, stāsts par Sodomu un Gomoru apraksta šausminošu seksuālu vardarbību, fiziska un skaitliska pārākuma izmantošanu pret vājāko, taču tiek izmantots pret mīlošiem viendzimuma pāriem.”

Dziesma “Atkrītot” ir pieejama visās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Spotify

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit