Skip to content

Intars Busulis noslēdz Valtam Pūcem veltītās koncertsērijas pirmo sezonu

No šā gada februāra par godu komponista Valta Pūces 60 gadu jubilejai norisinājās viesistabas videokoncertu sērija “Tuvplāni”, kurā piedalījās grupas “Prāta Vētra” un “DAGAMBA”, kā arī dziedātājs Ralfs Eilands. Noslēdz “Tuvplānu” lapā interneta vietnē “YouTube” atrodamo koncertsēriju Intars Busulis kopā ar “Abonementa orķestri”, kas arīdzan paviesojās viesmīlīgās Pūču ģimenes mājās līvu krastā.

Ikmēneša viesistabas videokoncertos mākslinieki izpildījuši gan Valta Pūces labākās dziesmas, gan savus oriģināldarbus. Šajā gadījumā Busulis ar kolēģiem izvēlējies izpildīt Valta Pūces skaņdarbus ar Raimondas Vazdikas vārdiem – “Tukšas glāzes” un “Eju viens”, kā arī paša sacerēto dziesmu “Debesis” ar Kārļa Vērdiņa vārdiem un kopā ar komponistu Kārli Lāci tapušo kompozīciju “Tuksnesis” ar Jāņa Elsberga vārdiem.

Uz viesistabu uzaicinātie mūziķi starp dziesmām pastāsta publiski vēl nedzirdētus stāstus par sadarbību un draudzību ar komponistu, kā rezultātā garantēts ne tikai muzikālais baudījums, bet arī neizbēgama jautrība. Intara Busuļa viesošanās loģiski nav nekāds izņēmums. Drīzāk pat otrādi – iespējams, ka šī ir visdelverīgākā “Tuvplānu” sērija, jo ar Intaru citādāk gluži vienkārši nav iespējams.

“Man bija liels pārsteigums beidzot tik tiešām iepazīties ar grupas “Marana” daiļradi!” saka Intars. “Nezināju arī, ka tai bija tik zvaigžņots sastāvs – Raimonds Ozols, Normunds Šnē, Valta sieva Dace Pūce, par kuru līdz šim domāju tikai kā par kino un TV režisori… Iedziļinājos “Maranas” daiļradē, jo vēlējos izvēlēties dziesmas tieši no tās, un visvairāk man iepatikās šīs divas. Ar Valtu gan esam čomi jau kādu laiku. Dziesmu nezināšana nenozīmē, ka nezinām cits citu kā cilvēki. Labu stāstu par jubilāru man netrūka uzreiz, jo esam kopā rakstījuši dziesmas i ar moldoviešiem, i ar gruzīniem, kas, protams, jau pasaka daudz. Bija ļoti daudz mākslas un tam bija arī sekas. Joprojām savstarpējā komunikācijā ar Valtu mēdzam lietot frāzes no tā radošā procesa. Vārdu sakot – visu cieņu Meistaram, kurš ir lielisks cilvēks un komponists. Cepuri nost, liels gods zināt, pazīt un joprojām iepazīt!”

Koncertsērijas “Tuvplāni” organizētāji ir uzņēmējs un pasākumu vadītājs Sandis Miltovičs kopā ar komponista dēlu Valteru Pūci, kurš visupirms zināms kā grupas “DAGAMBA” dibinātājs, komponists un producents. Abi ar nepacietību gaida nākamo “Tuvplānu” sezonu, kas pagaidām vēl ir ieceres stadijā.

Tikmēr liels paldies tiek teikts pirmo sezonu paveikušajai digitālo pasākumu aģentūras “CrowdSmiling” komandai un tās draugiem: režisoram, montāžistam un operatoram Rūdolfam Babrim, operatoram Edgaram Stradam, audio inženieriem Mārtiņam Porteram un Artūram Sedrikam, gaismotājam Raimondam Leikumam, animatoram Kristapam Birumam, aizkadru piefilmētājai Līvai Pūcei, ar viediem padomiem bagātajai Ditai Torsterei, kā arī Rihardam Olmanim un “BB Rental” par papildu videokamerām.

“Šis projekts ir visbrīnišķīgākā dzimšanas dienas dāvana manā mūžā!” jau paspējis rezumēt pats jubilārs, komponists Valts Pūce.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit