Skip to content

Interesantās “RIGaLIVE” sadarbībās divās dienās radīti divdesmit jauni demo ieraksti

Pagājušajā nedēļā norisinājās ceturtā dziesmu rakstīšanas “RIGaLIVE” sesija, kuras laikā divās dienās radītas divdesmit jaunas dziesmas.

Pagājušajā trešdienā un ceturtdienā trīs mūzikas ierakstu studijās vairāk kā trīsdesmit mūziķi – producenti, dziesmu autori un izpildītāji, kuru starpā bija arī Kārlis Auzāns, Māra Upmane-Holšteine (“Astro’n’out”), Aivo Oskis, Rūdolfs Macats, Ervīns Ramiņš (“Laime Pilnīga”) un šova “X-Faktors 2018” uzvarētāja Kattie, kura stāsta: “Tas, kas ar mani notika Rīgā, pārspēja visas manas cerības. “RIGaLIVE” nometnē piedalījos pirmo reizi, bet jau gribas to piedzīvot vēl un vēl! Iepriekš nebiju tikusies ar tik daudz profesionāļiem mūziķiem vienuviet. Esmu ļoti priecīga par rezultātu, ar darba gaitu un jauniegūtajām paziņām!”

Katras dienas noslēgumā astoņu stundu laikā tapušos demo ierakstus komentēja ekspertu panelis, kas sastāvēja no Tomasa Oljuma (Toomas Olljum, “Made In Baltics”, “Sony Music”, “Ewert And Two Dragons” menedžments), Britas Barones (radio “Star FM”), Patrika Sarina (Patrick Sarin, “Warner Music Finland”), Arta Dvarionas (“Radio SWH”) un Martī Vuorinena (Martti Vuorinen, “Universal Music Finland & Baltics”).

Pirmajā “RIGaLIVE” norises dienā tika rīkota atklāta diskusija par “Mūzikas lietošanas paradumi Latvijā”, balstoties uz “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (“LaIPA”) un “Kantar TNS” veikto pētījumu. Diskusijā piedalījās “LaIPA” izpilddirektore Liena Grīna, žurnālists Jānis Žilde, radio dj Artis Dvarionas, mūziķi Samanta Tīna un ansis, kā arī grupas “Instrumenti” menedžere Līva Pētersone-Kļaviņa. Pēc šīs diskusijas “RIGaLIVE” dalībniekiem bija iespēja piedalīties dziesmu rakstīšanas meistarklasē, ko vadīja “British and Irish Modern Music Institute Birmingham” pasniedzēja Meldra Gūža.

Nometne “RIGaLIVE” notiek ar LR Kultūras ministrijas, AKKA/LAA,  LaIPA, “Latvijas Balzams” un “RedBull” atbalstu. “RIGaLIVE” komanda saka paldies studija “Mute” “The Body Shop”, “Cēsu alus”, “Ādažu čipsi”,  “Tava skaņa” un saldejumam “.TU”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit