Skip to content

Izdota dokumentālās filmas “Uzlūdz dāmas” tituldziesma

Šodien, 16. februārī, kinoteātrī “Splendid Palace” notika Katrīnas Tomašickas dokumentālās filmas “Uzlūdz dāmas” pirmizrāde. Līdz ar šo notikumu filmas veidotāji izdod filmas tituldziesmu “Atradināties”, kuras mūzikas un vārdu autors ir Edgars Šubrovskis un kuru izpilda Anta Eņģele.

Edgars Šubrovskis par dziesmas tapšanu atklāj: “Ar Antu Eņģeli reiz satikāmies Sniedzes Prauliņas koncertā. Noklausījusies dziesmu “Izoleta”, kurai biju sarakstījis vārdus, Anta nopūtās, ka arī gribētu, lai viņai kāds raksta dziesmas. Tā kā Antas balsi uzskatu par vienu no Latvijas mūzikas dārgumiem, ar prieku izmantoju iespēju un dziesmu, kam bija jāataino filmas smeldzīgi romantiskā noskaņa, veltīju tieši viņai. Ceru, ka dzirdēsiet to arī koncertos.”

Dokumentālā filma “Uzlūdz dāmas” ir stāsts par Latvijas senioriem un viņu mīlestības meklējumiem. Tā vēsta par cilvēkiem, kuri, neraugoties uz cienījamo vecumu, nesamierinās ar vientulību, droši dodas jaunos piedzīvojumos un ir atvērti dzīves dāvātajām iespējām. Vienu šie meklējumi aizved pie jauniem sarunu biedriem, citu – pie cilvēka, ar kuru kopā ceļot, bet vēl kādam izdodas atrast dzīvesbiedru. Filmas varoņi atklāj savu pieredzi, kur jūtas ir tikpat trauksmainas kā jaunībā un kur dzīve arī mūsdienu digitālajā vidē ir kaislību pilna.

Filmas uzņemšana sākās vēl pirms pandēmijas, un pirmizrāde noslēgs piecu gadu tapšanas ciklu. Pavasarī filmu plānots izrādīt arī Latvijas reģionos.

Filmas režisore Katrīna Tomašicka, operators Andis Šūba, montāžas režisore Sandra Alksne, mūzikas autors Edgars Šubrovskis, skaņu režisors Pēteris Pāss, producenti “Story Hub” un “Odze films”. Filmas tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds un BBrental.eu. Biļetes uz pirmizrādi pieejamas aula.lv un stundu pirms pirmizrādes kinoteātrī.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit