Skip to content

IZDOTS CD ALBUMS “RAINIS UN ASPAZIJA RAIMONDA PAULA DZIESMĀS”

Izdota unikāla dziesmu izlase, kurā apkopotas komponista Raimonda Paula dziesmas, kuru pamatā ir Raiņa un Aspazijas dzeja. Albumā iekļauti dziesmu cikli, kurus izpilda Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu koris un solists Jānis Sproģis. Savukārt dziesmu ciklu “Baltās dziesmas” izpilda bērnu ansamblis Dzeguzīte un daudzas no šīm dziesmām jau ir kļuvušas par latviešu populārās mūzikas klasiku. Šīs dziesmas dzied kori, bērnu ansambļi, solisti un tās izdejo pazīstami deju kolektīvi.  Albumā dzirdamas tādu pazīstamu dziesmu pirmie ieraksti, kā “Circenīša Ziemassvētki” ,  “Putniņš uz zara”, “Zeltītas vasaras” un bezgala liriskais un iedvesmojošais “Aicinājums”  Emīla Dārziņa Mūzikas skolas zēnu kora  un solista Jāņa Sproģa izpildījumā.

Neparasts atradums ir Latvijas Radio fonotēkā saglabātie dziedātājas Aijas Kukules ieraksti, kuros skan trīs Raimonda Paula dziesmas ar Raiņa dzeju. Vēl lielāks atradums ir dziesma “Labā ziema”, kuru izpilda vēl pavisam jauniņās māsas Skrides.

“Mikrofona ieraksti” dzejnieku sērijā jau iepriekš izdoti albumi, kurās apkopotas dziesmas ar izcilo latviešu dzejnieku  Imanta Ziedoņa un Jāņa Petera dzeju.  Tuvākajā nākotnē plānoti vēl divi jauni izdevumi.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit