Skip to content

Izdots pirmais izcilo pianistu Osokinu albums “Trīs Osokini latviešu klaviermūzikā”.

Sadarbībā ar Nacionālo ierakstu namu SKANI ir tapis pirmais visu trīs Osokinu ieskaņots albums “Trīs Osokini latviešu klaviermūzikā”. Tajā katra mūziķa individualitāte summējas latviešu mūzikas panorāmas veselumā. Sergejs Osokins ir ieskaņojis Jāņa Zālīša un Jāņa Ivanova mūziku, Georgijs – Ādolfa Skultes un Pētera Vaska darbus, bet Andrejs Osokins – Artūra Maskata un Jāzepa Vītola skaņdarbus. Albumu izcilie pianisti ir veltījuši mūsu valsts simtgadei.

Iepazīstot pianistus Sergeju Osokinu (1960), Andreju Osokinu (1984) un Georgiju Osokinu (1995), iepazīstam vienu no Latvijas spilgtākajām mūziķu dzimtām. Viņi visi trīs ir Latvijas valsts augstākā apbalvojuma mūzikā – Lielās Mūzikas balvas – laureāti (Sergejs – 2004., Andrejs – 2008., Georgijs – 2015. gadā). Kopš 2015. gada tēvu un dēlus Osokinus regulāri var dzirdēt muzicējam arī kopā. Pie tam – ne tikai kā solistus, kuri satikušies uz vienas skatuves un vienā koncertā, bet arī repertuārā, kas pieļauj trīs pianistu kopdarbu. Par saspēli Latvijas publikas tik ļoti iemīļotajos Osokinu dinastijas koncertos Andrejs Osokins ir teicis: “Visinteresantākais tad ir – spēt saglabāt savu individualitāti. Un, nezaudējot individualitāti, veidot vienu veselumu.”

Uzburot Latvijas māju sajūtu, albumā iekļautos skaņdarbus pianistu izpildījumā bija iespējams dzirdēt tikko kā notikušajā koncertā “Trīs Osokini operā: jaunā programma”, kas ar nerimstošiem aplausiem un stāvovācijām izskanēja Latvijas Nacionālajā operā pirmdien, 22. janvārī. Koncerta laikā notika arī šī albuma atklāšanas svētki.

Albums iznācis SKANI Simtgades sērijā, kas tapusi ar VKKF mērķprogrammas “Latvijai-100” finansiālo atbalstu. Jau šobrīd tas meklējams Rīgas ierakstu veikalos, bet no 16. marta tas būs pieejams arī visās digitālās straumēšanas un lejuplādes platformās, kā arī nonāks ierakstu tirdzniecības vietās vairāk kā 80 pasaules valstīs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit