Skip to content

Izdots pirmais latviešu repa radio frīstailu albums “Kaizera bīts”

Straumēšanas servisos un pie klausītājiem nonācis ilgi gaidītais HIPHOPS.LV un EHR.fm veidotā podkāsta “Bīts un vārds” iecienītākās rubrikas “Kaizera bīts” albums, kas apkopo pašmāju reperu īpaši podkāstam gatavoto pantu dzīvos izpildījumus jeb radio frīstailus uz bītmeikera Kaizera producētiem mūzikas pavadījumiem jeb bītiem.

Atzīmējot podkāsta “Bīts un vārds” gada jubileju, izdots mūzikas albums “Kaizera bīts”, kurā iekļauti 1. un 2. sezonas dalībnieku īpaši raidījumam gatavoto pantu dzīvo izpildījumu ieraksti. Albums ir unikāls ar to, ka šī ir pirmā reize Latvijas hiphopa vēsturē, kad tiek izdoti radio frīstailu (radio freestyle) formāta ieraksti, turklāt uz viena producenta radītiem muzikāliem pavadījumiem. Visi panti izpildīti ekskluzīvi uz Kaizera bītiem un ierakstīti EHR.fm (European Hit Radio) studijā raidījumu filmēšanas laikā. Skaņas pēcapstrādi veicis pats Kaizers. Albumā piedalās 12 pašmāju reperi: Wiesulis, ansis, rolands če, Edavārdi, Ods, Eliots, Ozols, ZEĻĢIS, Kjuumanis, Steps, Abra un goča.

Kaizers stāsta: “Beidzot tāds albums, kurā parādu savu bītmeikera daudzpusību – no underground līdz new school un drill. Neslēpšu, ka ideja par savu bītmeikera albumu man radās jau tad, kad covid laikā pievērsos drill bītu producešanai un uztaisīju jaunu bītu kanālu. Lietas iegrozījas tā, ka 2023. gadā pavērās iespēja veidot podkāstu, un tajā atradās vieta arī rubrikai “Kaizera bīts”, kurā reperis uz vietas dzīvajā ieraksta jau iepriekš sagatavotu tekstu uz mana bīta. Skaņa, protams, vēlāk tiek apstrādāta tā, lai tās skanējums stāv blakus citām pilnvērtīgām dziesmām. Daži no bītiem izvilkti no maniem senajiem arhīviem, piemēram, Wiesuļa pirmais un Abras frīstaila bīti. Daži bīti ir speciāli veidoti konkrētam māksliniekam – Ozolam un Eliotam. Drilla izaicinājumu pieņēma Kjuumanis, goča, rolands če un ZEĻĢIS. Citi bīti tapuši pagājušā gada laikā paralēli visām “Bīts un vārds” sezonām. Priecājos, ka šis nu ir paveikts! Paldies visiem reperiem par dalību un EHR par iespēju īstenot pirmo radio freestyle albuma projektu!”

Iepriekš rubriku “Kaizera bīts” varēja skatīties un klausīties tikai Youtube video formātā. Par visu laiku skatītāko radio frīstailu kļuva Wiesuļa izpildītais pants uz Kaizera bīta (1.sezonā 2023.gada pavasarī). Šobrīd tam ir jau vairāk nekā 130 tūkstoši skatījumu. Wiesulis ar savu pieteikumu uzlika augstu latiņu podkāsta turpmākajiem viesiem un piešķīla arī sacensību dzirksti.

Līdz ar “Kaizera bīts” albumu pie klausītājiem nonāk arī “Bīts un vārds” audio versijas Spotify podkāstu sadaļā. Podkāsts “Bīts un vārds” atklāj Latvijas repa scēnu nepiespiestā gaisotnē sarunās ar reperiem. Katras epizodes beigās viesi izpilda pantus uz Kaizera producēta bīta. Podkāsta producenti Inese Grīnberga jeb Dorotija (HIPHOPS.LV galvenā redaktore) un Kaizers katram raidījumam sagatavo jautājumus, lai interesanti būtu gan pašiem reperiem, gan skatītajiem. Epizodēs atklājas aizraujoši stāsti no mākslinieku pieredzes ārpus mūzikas, kādi neveikli brīži viņus piemeklējuši uz un aiz skatuves, tiek apspriesti arī aktuālākie projekti, koncerti un ieceres. Līdz šim podkāstam iznākušas jau divas sezonas un notiek trešās sezonas ieraksti.

Pirmās sezonas 1.epizode nāca klajā 2023. gada 3. maijā. Kopumā nofilmētas piecas epizodes, kurās pie Kaizera paviesojās Punkts uz I, Jeekaa, Kjuumanis, xantikvariāts, Reiks, Žanis Pavlovskis, Deniss, Wiesulis, goča, Pre’Set, Prusax un rolands če. Otrā “Bīts un vārds” sezona notika no 2023.gada oktobra līdz decembrim, kopumā 6 epizodes, kurās viesojās Steps, MC Apšaude, Eliots, Edavārdi, Abra, Ods, ZEĻĢIS, ansis, 181h un Ozols.

Kaizers (īstajā vārdā Edgars Laksa) ir reperis, ierakstu inženieris un bītmeikers ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi mūzikas producēšanā un studijas ierakstu apstrādē. Bītmeikeru rindās iepriekš zināms ar pseidonīmu “KZR beats”. Kopš 2023. gada pavasara Kaizers ir podkāsta “Bīts un vārds” vadītājs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit