Skip to content

Izdots unikāls latviešu skaitāmpantu dziesmu CD albums

Latviešu skaitāmpantu albums “Skaitāmpantu dziesmiņas”, kuru ieskaņojuši bērnudārza “Zeltābele” mazie dziedātāji, un kuram dziesmas komponējis Jānis Ķirsis, ar skanīgu prezentāciju tika atvērts grāmatu nama “Valters un Rapa” mājīgajās telpās. Piedalījās paši dziedātāji, viņu vecāki, komponists Jānis Ķirsis un dziedātāja Rūta Dūduma. Sākotnēji albums bija pieejams tikai digitālajās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās. Taču tagad pieejama arī albuma CD versija, kurā atrodami gan visu dziesmu vārdi, gan dziesmu instrumentālie pavadījumi.

Kurš gan nezina šos populāros latviešu skaitāmpantus – “Še tev dālderis”, “Punktiņš, punktiņš, komatiņš”, “Mazs kaķīts, mazs zaķīts”, “Cepu, cepu kukulīti” un citus! Taču līdz šim tie bija tikai skaitāmi, bet tagad tie ir arī izdziedāmi!

Komponists un aranžētājs Jānis Ķirsis 14 šādus pantiņu izlocījis lipīgās melodijās un asprātīgā interpretācijā ierakstījis studijā, sadarbojoties ar privātās sākumskolas “Zeltābele” mazajiem dziedātājiem, pieaicinot palīgā arī pieredzējušos dziedātājus – Rūtu Dūdumu un Raimondu Bramani, kā arī atraktīvo “Knīpu un Knauķu” balsi – Eremiju Sējānu.

“Zeltābeles” dziedātāju vecāki: “Esam veikuši nopietnu pētniecisku darbu, kopā ar bērniem apkopojot vecāku bērnības dienu skaitāmpantus – tos, kurus mūsu bērniem un viņu vecākiem babiņas un vecāsmātes skaitījušas: “cepu, cepu kukulīti…” un “jājam, jājam mēs ar zirgu”. Arī tos, kurus kā bērni blēņojoties skaitījuši: “runcis tup uz sētas mieta”, “ūsas viņam trīsa…”, “onkulīts un tantiņa sēž uz plīts kantiņas..”. Kuru skaitāmpantu atceraties jūs? Varbūt “Santa Marija kotletes rija…”?

Skaitīja un dziedāja: Emīlija Berlaņuka, Anna un Marta Dambes, Paulīna Marhele, Marta Potetinova, Līva Kalinka, Rebeka Reikmane, Leila Rodovica, Laura Blagova, Krišs un Kate Egles, Rebeka-Keita Blūma, Laura Rivoša, Elza Mikuse, Jēkabs Butāns.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit