Skip to content

Iznācis trokšņu roka grupas STABS singls “Izsalkums un alkatība”

“Izsalkums un alkatība” ir otrais singls no grupas STABS 6. maijā gaidāmā debijas pilnmetrāžas albuma “SADURSME”, kura centrā ir vēstījums par 21. gs. Rīgu kā vietu, kur rietumu vērtības ik dienas saķeras ar visur klātesošo padomju mantojumu.

Singla pamatā ir Aināra Šlesera dzīvesstāsts: no skaudras bērnības Ķengaragā līdz pārtikas lielveikalu miljonāram un deputātam, kurš pašlaik nodarbojas ar ieroču ražošanā izmantotās mangāna rūdas transfēra biznesu uz Krieviju caur Rīgas ostu. Saka, ka uzkrāt vairāk, nekā nepieciešams, lai būtu paēdis, ir tas, kas atšķir mūs no dzīvniekiem. Kad 20. gs. 90. gadu Latvija pēc PSRS sabrukšanas pieredzēja ne tikai tādus juku laikus, kuru ietekme ir jūtama vēl šodien, bet arī privātā biznesa sfēras atgriešanos, bija daži, kas saskatīja tajā iespēju atšķirt sevi no dzīvniekiem, lai vai kādas būtu metodes. Būtībā tieši šādu cilvēku izsalkuma traumas radītās ambīcijas iekļūt valdībā, lai savas metodes legalizētu un vēl vairāk atšķirtos no dzīvniekiem, ir  iemesls, kāpēc deviņdesmito elpa ir jūtama arī 2024. gadā.

STABS ir labākodraugu trio, kurā darbojasbundzinieks Aleksandrs Barons,basists Uģis Jansons-Krastiņš un ģitārists Roberts Šūmanis. Aleksandrs Barons irdzejnieks un mūziķis, šogad klajā nāks viņa otrais solo laikmetīgās folkmūzikas albums“Gaidot sniegu”, kā arī debijas dzejas krājums “Vientulības labirints”. UģisJansons-Krastiņš jeb Ug Ug Ugg Ugg ir skaņu inženieris un producents studijā “Baronabuduārs”.2022. gadā klajā nāca pieci viņa soloalbumi dažādos žanros, kā, piemēram,”Krīze”, “Seržants bēda”.2023. gada nogalē iznāca “IGREK”, kas tapa kopā ar AleksiLuriņu (ritunsiic). Roberts Šūmanis jeb Svēte irkasešu leibla “Sāpes Skaņas” un grupas”Velnezers” dibinātājs, grupas “STABS” ģitārists, kā arī daļa no repa mūzikasapvienības “New Wavy”.

Singlu ierakstīja Arnolds Andersons kopā ar grupu STABS “Hodila records” studijā Valmierā, kā arī “Barona buduārs” studijā Rīgā 2023. gada pavasarī. Miksēja un producēja Aleksis Luriņš, māsterēja Andis Ansons. Singla foto veidoja Māris Priedītis, noformēja grupa STABS. Publicitātes foto uzņēma Simona Šūmane un Māra Aniņa.

“Izsalkums un alkatība” iespējams noklausīties straumēšanas vietnēs – Spotify, Apple
music, Tidal utt.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit