Skip to content

Jānis Irbe izdod otro studijas albumu “De ja vu” un aicina uz koncertu

Jānis Irbe ielūdz uz jaunā ieraksta prezentācijas koncertu Kultūras Namā “Atmoda”, 16. novembrī, plkst. 20:00. Būs CD un videoklipu prezentācijas.      

Jaunais albums “De ja vu” seko 2019. gadā izdotajam debijas ierakstam “Kas aizņēmis mūsu prātus”. Albums pamatā ierakstīts laika posmā no 2019. – 2023. gadam. Albumu pamatā iespēlējis un iedziedājis ir Jānis Irbe (Bass, bungu mašīna, perkusijas, elektrīskā un akustiskā ģitāra, mandolīna). Jaunajā albumā (tā pat kā debijas) dalību ņem arī Jānis Dubavs – elektriskā ģitāra un piebalsis, Patriss Valdemārs – taustiņi, Kristina un Paula Irbes – balss, piebalss, Alina Melngaile – balss. Albuma nosaukumu “De ja vu” var skaidrot kā tādu mūsdienu dzīvi, kad šķiet, kad ir notikumi, kas jau bijuši un alkal atkārtojas no jauna. Nosaukums arī ietver vārdu deja, jo Irbe šo ierakstu raksturo kā dejojamu. Albumā lielu lomu spēlē tā teksti, to radīšanu iedvesmoja dažodi notikumi no dzīves gan ģimenes tēmas, gan politiskas un sociālas tēmas tiek apskatītas. Jāņa meitas Paulas ienākšana pasaulē arī deva iedvesmu albumam, it sevišķi dziesmai “Jauns stāsts”. Tā ir veltīta viņai. Ja jārakstaro žanrs, tad pamatā tas ieturēts postpanka stilā ar indie, roka un jaunā viļņa elementiem.

Albuma mūzikas un teksta autors pamatā ir Jānis Irbe, izņēmumi ir dziesmas “Auto” (grupas “Zig-Zag” kaverversija) un “Dekorācija” (Jāņa Dubava muzika un teksts). Izņēmums ir arī dziesma “Kad tukši vārdi”, kuras pirmsākumi nāk no savlaik kopīga projekta ar Andri Rozebergu. Andris sarakstīja šīs dziesmas pirmo versiju, kurai nebija balss melodija un teksts. Jānis Irbe šo dziesmu vēlējās pabeigt un izveidoja jaunu aranžējumu, papildinot to vēl ar citām idejām, kā arī balss melodiju un tekstu, līdz nonāca pie albuma versijas.

Ieraksts pamatā veikts Jāņa Irbes studijā, kā arī ir dziesmas, kuras ierakstītas studijā “SKAN” Jāņa Dubava vadībā. Albumu miksējis un māsterējis Jānis Irbe (izņēmums ir 7. dziesma – miks / māsters – Jānis Dubvs). Albumu noklausīties var mūzikas straumēšanas vietnēs, kā arī iegādāties var tā fizisko CD formātu.

Izdoti arī divi jauni mūzikas video, “Trīs gadi” un “Sapņu stūre”. “Trīs gadus” klipa autors un galvenās lomas atveidotājs ir Krišjānis Pleiko, bet “Sapņu stūres” klipa autors ir Iglis Sebāstyans Yelles un galveno lomu atveido Raimonds Vindulis. Šos klipus savās starpā vieno kāds klipos apslēpts simbols. Tos atrast ir skatītāju uzdevums.

Albuma noformējumu veidojis Raimonds Vindulis. Jānim šis noformējums uzreiz iekrita acīs, jo tas piestāvēja “De ja vu” tēmai. Noformējuma centru var iztēloties kā sasietu asinsvadu, kuram apkārt ir aplis – de ja vu, kas simbolizē atkārtošanos.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit