Skip to content

Jānis Lūsēns un Ineta Rudzīte jaunā dziesmu ciklā stāstīs par sievietes maģisko varu

Dziesma “Es vēroju” ir pirmā vēstnese no komponista Jāņa Lūsēna un dziedātājas Inetas Rudzītes jaunā dziesmu cikla “Manā varā”, kurš vēlreiz apliecinās to, ka sieviete ir dzīvība un mīlestība ir stiprāka par nāvi. Pilns jaunās programmas albums nāks klajā decembra sākumā, bet 2018. gadā notiks koncerti vairākās Latvijas muižās. Dziesmu cikls “Manā varā” tapis ar latviešu dzejas garnddāmu dzeju, ko ciklam izvēlējusies rakstniece Nora Ikstena.

“Man šodien gribas dziedāt par patiesām jūtām, kas mīt sirdī jau pieaugušai sievietei. Gribu dziedāt par mīlestību visās tās krāsās, un nebaidīties vārdos ne no sāpēm ne skumjām, ne pārdzīvojumiem, tikai tāpēc vien, ka šodien modē ir tikai viss pozitīvais. Manuprāt ir nežēlīgi atņemt cilvēkam ko tik skaistu, kā gaišas skumjas, vai to nepieciešamās vientulības devu, kaspalīdz atšķirt īsto no uzspēlētā un lētā. Domāju, ka periods, kad centos dziedāt, kā maza meitene ir jau pagātnē,” tā saka dziedātāja Inteta Rudzīte, kura kopā ar komponistu Jāni Lūsēnu aizsāk muzikāli pilnasinīgu, dzejas, dzīves un mīlestības dzīlēs uzietu dziesmu ciklu “Manā varā”.Mūsdienu latviešu sieviešu dzejas zelta izlase kļuvusi par iedvesmu jaunajām Jāņa Lūsēna dziesmām. No Vizmas Belševicas līdz Annai Rancānei un Annai Auziņai, no Astrīdes Ivaskas, Veltas Sniķeres, līdz Mārai Zālītei un Liānai Langai.

“Sieviete man vienmēr bijis liels noslēpums, līdz galam neatklāta pasaule… un nezināmais vienmēr ir satraucošs, īpaši – kāda nezināma vara, kas valda pār mums – vīriešiem. Sieviete var būt gan  mūza, gan dieviete, gan amazone, gan būreja.. Gluži, kā to savos vārdojumos apliecina mūsdienu dzejas granddāmas,” par jauno dziesmu ciklu saka komponists Jānis Lūsēns.

Inetas Rudzītes samtainajai un poētiskajai balsij īpašu pieskārienu devusi Islande, kas uzticējusi Inetai savas valsts goda konsules amatu Latvijā. Islandes dzejniece Vilborga Dagbjartsdotīre uzrakstījusi skaistu līdzību par mīlestības varu pār nāvi savā dzejolī “Dzeltenās narcises’’:

Nākošā rītā nāca sievas raudāt pie kapa.Un redzi: Viņas atrada dzeltenus ziedus,nakti saplaukušus.Tātad tomērpavasaris.

Cikla “Manā varā” koncerti notiks 10. februārī Mālpils muižā, 14. februārī Alūksnes kultūras centrā, 17. februārī Mazmežotnes muižā, 8. martā Madonas kultūras namā, 9. martā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, 10. martā Dikļu pilī. Biļetes uz koncertiem jau var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit