Skip to content

Jaunā ukraiņu-latviešu apvienība “Shakima Trio” izsludina koncertus

Koncertdarbību uzsākusi jaunā ukraiņu-latviešu etnomūzikas apvienība “Shakima Trio”. Tuvākais koncerts notiks jau 9. jūnijā kultūrvietas “Totaldobže” mākslas pasākumu sērijas “Laikmetīgās ceturtdienas” startā, bet vēl dienu iepriekš “Shakima Trio” piedalīsies arī “Osokina Brīvības festivāla Ukrainai” noslēguma koncertā kultūrtelpā “Hanzas perons”.

Pirmo publisko uzstāšanos “Shakima Trio” veica šauram klausītāju lokam 26. maijā koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”. Pēc intensīva mēģinājumu procesa apvienība plāno vasaras koncertgrafiku, kurā ietilps arī uzstāšanās, piemēram, 22. jūlijā Aucē vai 26. augustā Skultes ostā, esot iesildītāju statusā grupas “Tautumeitas” lielkoncertā. Citi koncertdatumi vēl tiks izziņoti.

“Shakima Trio” sastāvā ir kolorīta ukraiņu folkloriste, etnodziedātāja un vijolniece Šakima Garunts, allaž eksperimentiem gatavais ģitārists, klarnetists un skaņu cilpmašīnas eksperts Jānis Ruņģis un pieredzes bagātais basģitārists Ainārs Majors, kurš bijis gan grupas “Marana”, gan vēl citu apvienību dalībnieks. Jaunais trio radies Šakimai uzsākot bēgļu gaitas, producentam Aināram Majoram saprotot, ka jādod dziedātājai iespēja nodarboties ar profesionālo darbību arī pie mums, un Jānim Ruņģim ar aizrautību pieslēdzoties kārtējam neparastajam muzikālajam projektam.

“Shakima Trio” koncertprogramma balstīta smalkās muzikālajās kombinācijās – tajā  dzirdamas gan ambientas kompozīcijas ar maģiskās ukraiņu senfolkloras saknēm, gan dinamiskas, ritmiskas, dzīvības spēku apliecinošas dziesmas, vēstījumu bagātinot ar aizrautīgu skatuvisko priekšnesumu. Ainārs Majors ar Šakimu Garunts mūzikas krustcelēs bija ticies arī agrāk, kad viņa viesojās Latvijā, taču kopā uzmuzicēt sanācis tikai tagad.

“Ziņas no Ukrainas ir ļoti smagas, tautai tiek atņemti cilvēki, bet šai tautai ir neatņemama kultūra un tautas dvēsele,” saka Ainārs. “Arī mēs vēlamies pieskarties šai kultūrtelpai, tādējādi apliecinot neuzvaramo labsirdības spēku.”

“Caur folkloru, caur tautasdziesmām esam apvienojuši divus nacionālus spēkus – latviešu un ukraiņu,” turpina Jānis. “Arī caur meditāciju un caur pulsāciju, pie kuras var pat dejot.”

“Katram cilvēkam ir vajadzīga apziņa, ka viņš ir vajadzīgs apkārtējiem un ka viņš var tāds būt, neskatoties ne uz ko darot to, ko vislabāk prot un mīl,” uzsver Šakima. “Man vienmēr bijusi svarīga kopradīšana ar citiem un būšana skaņas pasaulē, tādēļ esmu ļoti iepriecināta par burvīgo iespēju muzicēt kopā ar brīnišķīgiem latviešu mūziķiem. Tas man ļauj virzīties tālāk un turpināt dzīvot savu dzīvi.”

Koncertvakars 9. jūnijā mākslas centrā “Totaldobže”, Viskaļu ielā 36, sāksies pulksten 19.30 ar stīgu kvarteta “Sponte” uzstāšanos, bet “Shakima Trio” kāps uz skatuves pulksten 21.00.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit