Skip to content

Jaunais talants Georgs Rukmanis-Počs kopīgi ar Ernu Daugavieti ierakstījuši Paula dziesmu

Rīgas Doma kora skolas 1. klases audzēknis un bērnu vokālās grupas “Dzeguzīte” dalībnieks Georgs Rukmanis-Počs, kurš pavisam nesen daudzus iepriecināja ar dziesmas “Gliemezītis” video un būs īpašais viesis grupas “bet bet” Ziemassvētku koncertos, nāk klajā ar jaunu dziesmu un video! Šoreiz dziesma tapusi sadarbībā ar čellisti, komponisti un improvizācijas, un skaņu režijas pasniedzēju Ernu Daugavieti. Abi kopīgi ieskaņojuši Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesmu “Jēriņš suitu baznīcas altārī”.

Dziesmu aranžējusi Erna Daugaviete un producējis Rihards Bērziņš, veicot audio ierakstu un tā pēcapstrādi. Video veidojis Armands Pauls, bet scenāriju rakstījusi un režiju veidojusi Georga mamma Ilze Rukmane-Poča. Filmēts Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, galvenokārt Usmas baznīcas telpās.

Georgs ar Ernu sadarbojas jau vairāk nekā gadu. Sadarbība aizsākās kādā skaistā pasākumā, kurā Erna uzstājās ar solo koncertu skaistajā Annas baznīcā, Annas dārzos. Georgs šo priekšnesumu vērojis ar lielu interesi. Vēlāk radās kopīga ideja par to, ka Erna varētu pievienoties Georgam konkursā “Gaismas dziesmas Kandavā”, izpildot dziesmu “Jēriņš suitu baznīcas altārī”. Šo ideju atbalstīja arī Georga vokālā pedagoģe Kaiva Gaigala, kas bija liels atbalsts, gatavojot šo īpašo priekšnesumu. Konkursā uzvarot un iegūstot žilbinošu rezultātu, tika nolemts, ka dziesmu varētu arī ierakstīt un nofilmēt tai video klipu. Šajā konkursā Georgs piedalījās arī šogad, atkārtoti iegūstot “Grand prix”, tikai šoreiz estrādes žanrā un duetos.

Erna Daugaviete nāk no akadēmiskās vides, Em.Dārziņa mūzikas vidusskolā kompozīciju apgūstot pie Pētera Vaska. Pēdējos 10 gadus uzstājas uz vienas skatuves ar Latvijā un ārzemēs pazīstamiem mūziķiem, tādiem kā Rihards Lībietis, Reinis Jaunais, Madara Fogelmane un Shantel (ārvalstīs) u.c.Erna šobrīd aktīvi strādā pie solo programmas, izmantojot savos periekšnesumos īpašu cilpošanas tehniku, veidojot ar viena čella palīdzību vesela orķestra skanējumu.

Ja Georgam pajautā, par ko viņš vēlas kļūt, viņa atbilde ir – komponists! Georgs mūziķa gaitas uzsāka 3 gadu vecumā, kad iestājās bērnu vokālajā ansamblī “Dzeguzīte”. Jau pirmajā uzņemšanas pārbaudījumā Georgs parādīja savas komponēšanas prasmes, kad pēc skolotājas jautājuma “vai zini vēl kādu dziesmiņu”, viņš atbildēja –“jā” un nodziedāja uz vietas paša sacerētu dziesmiņu “Par laiviņu”. 5 gadu vecumā Georgs apguva klavieru spēli Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā, kā arī sāka apgūt ģitāras spēli pie skolotājas Laumas Kazakas. 6 gadu vecumā Georgs apguva marimbas un citu sitamo instrumentu spēles pamatus pie skolotājas Virdžīnijas Laubes. Sekojot savam aicinājumam, Georgs ir izvēlējies Rīgas Doma Kora skolu, kurā turpinās pilnveidot esošās un apgūt jaunas prasmes.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit