Skip to content

Jaunās dziesmas “Jautājumi līdz Zemes malai” pirmatskaņojums

Komponista un aranžētāja Kristapa Krievkalna viens no pēdējiem aranžējumiem ir dziesma “Jautājumi līdz Zemes malai”, mūzikas autore un izpildītāja Linda Ziemele, teksta autors Jānis Zviedris.

Šajā dziesmā var dzirdēt arī Kristapa balsi. Lai gan dziesmas teksts sākotnēji radās ar pilnīgi citu emocionālo nozīmi, tomēr šodienas situācija pasaulē aizvien vairāk norāda uz sabiedrības šķelšanos un norobežošanos vienam no otra. Katrs vēlas uzdot savus jautājumus līdz Zemes malai. Jautājums – darīt to vienam vai kopā ar kādu? Kādi esam viens otra ieskatā? Lai nāk apjausma, ka šis ir īstais brīdis pieņemt vienam otru kādi esam, un galvenais – būt kopā līdz Zemes malai.  Dziesmas “Jautājumi līdz Zemes malai” video versijas pirmatskaņojums notiks 8.novembrī “Dziesmu cikls 12+1” YouTube kanālā un Facebook profilā @Divpadsmitplusviens.

Jaunā dziesma “Jautājumi līdz Zemes malai” ir 2021.gada nogales skaņdarbs “Dziesmu cikls 12+1”, kura ietvaros top dziesmas par ikvienam saprotamām un tuvām emocijām. Liriska, viegli uztveram mūzika, netraucēti ļauj aizplūst katram savās pārdomās un ieklausoties dziesmas vārdos, apturēt savas skrejošās domas. Šī dziesma ir dziesmu cikla 4.skaņdarbs, kas veltīts vēlmei būt vienotiem un pieņemošiem.

Dziesmu cikls ir par cilvēciskām emocijām, ko piedzīvojam gada griezumā. Bet gada jēdzienam jau var pieiet arī filozofiski. Gads jau nav tikai kalendārais gads, gads var būt arī katra individuālais, personīgais gads, kas aizsākas dzimšanas dienā. Vēl ir arī mācību gads un vai mācību gads ir tikai skolas laikā? Vai varbūt “mācību gads” kā terminu katrs pats varam izvēlēties ikvienā savā dzīves posmā.

Dziesmu cikla radošā komanda. Vārdu autors Jānis Zviedris – dzejas rindas rakstīt tas ir viņa dvēseles stāvoklis, dzejā ir viņa dvēseles nospiedums. Dziesmu cikls radās kā kopīga Jāņa ideja ar mūziķi un izpildītāju Lindu Ziemeli, kam šis projekts ir pārtapis sirds aicinājumā. Savukārt unikālo skanējumu piešķir Kristapa Krievkalna aranžijas, ar kuru Jānis Zviedris sadarbību aizsāka ierakstot dziesmu ar J.Zviedra vārdiem “Meža māte” Saulkrastu kora Anima izpildījumā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit