Skip to content

“Jaunās skolas” teicamnieks: jaunais hiphopa izpildītājs Amanito izdod EP angļu valodā “5th dimension”

Pašmāju hip hop žanra uzlecošā zvaigzne, deviņpadsmitgadīgais izpildītājs Amanito, nupat klajā laidis savu trešo studijas albumu “5th dimension”. Līdz ar albumu publiskots arī tajā esošā singla “Mirror” lirikas video.

Plašākā Latvijas hiphopa mūzikas fanu redzeslokā Amanito nonāca 2021. gada rudenī, kad klausītājus pārsteidza kā viens no viesmāksliniekiem pašmāju hiphopa vecmeistara Kurta jaunākajā albumā “Laikā”. Jaunā izpildītāja vārds pirmo reizi izskanēja 2020. gadā, kad viņš izdeva savu pirmo singlu “Tick Tock”. Šobrīd Amanito iznākuši jau 11 singli un 3 studijas albumi. Mākslinieks dziesmas izpilda gan latviešu, gan angļu valodā.

Minialbumā “5th dimension” iekļautas sešas kompozīcijas, kuras jaunais hiphopa izpildītājs radījis laikā no 2021. gada jūlija. Albums ir muzikāls ceļojums caur dažādām dimensijām, kuras nereti mūsu acīm ir netveramas, tomēr ir jaušamas dažādās dzīves situācijās.

“Piektā dimensija ir vieta, kur katra doma kļūst par realitāti. Vieta, kur valda mīlestība un miers, vieta, kur neviens nav lieks un visi ir viens. Projekts iezīmē jaunas ēras sākumu gan manā radošajā ceļā, gan pasaulē ārpus mūzikas. Apsolu katru klausītāju paņemt līdzi nelielā prāta ceļojuma caur Amanito pasauli. Esiet sveicināti piektajā dimensijā!” tā par savu jauno minialbumu saka Amanito.

Vienlaikus ar EP klajā nācis singla “Mirror” liriku video. Kā norāda Amanito, “Mirror” ir dziesma, kurā viņš izsakās par savām problēmām, kas noteikti ir skārušas arī citus. Hiphopa izpildītājs atzīst, ka agrāk viņam bija nepatīkami skatīties spogulī: “Tomēr tikai skatoties uz savu atspulgu un tam iestāstot, ka patiesībā esi daudz spēcīgāks, nekā pašam liekas, tu spēj tikt galā ar visu, kas tevi rauj uz leju.” Lirikas video veidojis Bryson Mercury (Reinards Jānis Saulītis).

Amanito minialbums ierakstīts ierakstu studijā Mark1Records. Dziesmu instrumentālo pavadījumu radījuši divi producenti – pašmāju producents un bītmeikers Mark1 un producents no Skotijas BOKË.

Dziesmu skaņas apstrādi – miksu un māsteru – veicis Mark1.

Amanito minialbums “5th dimension” pieejams visās poppulārākajās mūzikas straumēšanas platformās, tostarp Spotify, Apple Music u. c.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit