Skip to content

“Jauno Jāņu orķestrim” jauna dziesma un video “Div’ svecītes”

Pazīstamā jaunfolka grupa “Jauno Jānu orķestris” vasaras atmodā izdod jaunu dziesmu  “Div’ svecītes” ar oriģinālu mūziku un dainu vārdiem. Līdz ar jauno skaņdarbu grupa publicē arī tā videoklipu.

“Dziesmas ideja auga jau kopš pagājušā gada vasaras saulgriežiem, kad nebija iespējas uzstāties, un, kā ierasts, kopā muzicējot, baudīt vasaras burvību, dzīvestību un muzicēšanas prieku. Nav noslēpums, ka pēdējā laikā satikšanos daudziem no mums aizstāja iešana dabā – daba kalpojusi gan par dziednīcu, gan svētnīcu, gan, kādam – arī darbavietu un sarunu biedru. Šī pieredze dabiski kondensējusies dziesmā, sapludinot pārpasaulīgus tautasdziesmu vārdus un mūsu mūziku, – “Div’ svecītes” ir kā sapnis, kurā arī 21. gadsimtā iespējams sastapt mītiskus tēlus, mums tik pazīstamās latviešu dievības, kas palīdz tiem, kas apmaldījušies, palīdz meklētājiem atrast zaudēto un arī – vienam otru. Lai gan dziesmas ieraksts tapa vairākās solo sesijās, tā bija iespēja sastapties arī mums pašiem – mūzikā un daudzbalsu dziedājumā. Dziesmas videoklipā fiksēta grupas pirmā satikšanās pēc ilgāka laika – brīvā dabā, skaistajos Nītaures puses mežos, vasaras atmodā, un iemieso arī kopā būšanas, dziedāšanas un muzicēšanas prieku,” stāsta JJO balss Juris Kaukulis.

Dziesmas “Div’ svecītes” mūzikas autors ir Juris Kaukulis, aranžējums – JJO mūziķi. Ieraksta producenti – Juris Kaukulis un Aldis Zaļūksnis. Video ideja – Juris un Aija Kaukuļi, režija un montāža – Ritvars Bluka. Dziesma ieskaņota ar “LaIPA” stipendijas atbalstu Jura Kaukuļa garāžas studijā Siguldā un ZLX studijā Jūrmalā.

Jaunfolka grupa “Jauno Jāņu orķestris” izveidota 2012. gadā, vasaras saulgriežos, un kopš tā laika rada un atskaņo oriģinālkompozīcijas ar dainu vārdiem. Grupā satikušies pazīstami mūziķi no dažādām mūzikas žanriem – rokgrupas “Dzelzs vilks” mūziķi Juris Kaukulis un taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis, pazīstamais džeza bundzinieks Artis Orubs, tradicionālās mūzikas vijolniece un dziedātāja Ieva Mūrniece, kā arī Latvijas Nacionālās operas orķestra kontrabasists Andris Veinbergs un multiinstrumentālists Valērijs Cīrulis. JJO līdz šim izdevuši divus studijas albumus (“Kālabad” (2013), “Ieviņa” (2018)), kas nominēti balvai “Zelta mikrofons”, kā arī skaņu celiņu Rozes Stiebras simtgades animācijas filmai “Saule brauca debesīs” (2018), par ko Juris Kaukulis nominēts balvai “Lielais Kristaps”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit