Skip to content

Jauns vārds latviešu mūzikā “Paulis un Marta” publicē pirmo video.

Šī gada 8. aprīlī Rīgas 1. ģimnāzijā notika kārtējais jauno izpildītāju konkurss “Pirmā plate”, kur starp žūrijas dalībniekiem bija arī kompānijas “Mikrofona ieraksti” repertuāra direktors Guntars Račs. Konkursā piedalījās tikai šīs skolas audzēkņi, un konkursā bija iespēja noklausīties daudz jaunu un talantīgu jauno izpildītāju, uz kuru fona īpaši izcēlās duets “Paulis un Marta” un viņu izpildītā dziesma “Happy Guy”. Guntars, uzreiz pēc dziesmas noklausīšanās un, nesagaidot konkursa rezultātus, piedāvāja duetam šo dziesmu ierakstīt studijā. Vēlāk izrādījās, ka tieši viņi arī uzvarēja konkursā. Solījums ir turēts, un dziesma ir ierakstīta un tai ir izveidots arī video. Video filmēšana notika uz Latvijas Zinātņu akadēmijas augstceltnes skatu laukuma, gandrīz 70 metru augstumā virs Rīgas.

Dziesmas “Happy Guy” mūzikas un vārdu autors Paulis Filips Bārzdiņš stāsta: “Es mācījos Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, kā arī dejoju “Dzirnās”. Ikdiena sastāvēja no balansēšanas starp skolu, dejošanu, draugiem un mūziku, bet tagad, kad eksāmeni beigušies, ir krietni vairāk laika, lai iztrakotos ar draugiem un, protams, rakstītu melodijas un dziesmas. To es daru mājās pie klavierēm.”

Dueta otrā dalībniece Anabella Marta Ripa: “Dienas pavadu rakstot mūziku. Parasti tas notiek laikā starp skolu un deju zāli. Jāatrod arī brītiņi piedzīvojumiem ar draugiem un ģimenei.”

Paulis: “ Es pats nebiju domājis pieteikties konkursam “Pirmā plate”, mani pierunāja mani draugi pēc kādas pasēdēšanas, kurā uzdziedāju pie klavierēm. Es uzaicināju Martu uzstāties kopā ar mani. Viņa labprāt piekrita, jo bijām jau kopīgi nedaudz pamuzicējuši pēc deju mēģinājumiem, spēlēdami klavieres un ģitāru, atrādīdami viens otram savu jaunāko muzikālo radījumu vai, vienkārši, izkliegdami savas balsis, pie kādas abiem tīkamas dziesmas. Dziesma “Happy Guy” ir par kādu puisi, kurš patiesībā nemaz nav tik priecīgs, kā dziesmas nosaukums varētu likt domāt. Šis puisis ir notrulinājis savas jūtas un attur savu emocionālo pusi, lai spētu sevi savākt kopā un prezentēt sevi ikdienā kā super jautru un foršu, kuram nav nekādas nepatīkamas drūmās puses. Šī dziesma ir šī puiša izpausme par to, kas viņš ir, un kāds viņš ir, un kāda ir viņa loma, kuru tas ikdienā spēlē.”

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit