Skip to content

Jūlijs džezā! Starptautiskais festivāls “Voicingers On Tour” trešo gadu pēc kārtas piestāj Latvijā

No 25. līdz 29. jūlijam Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un klubā “Biedrība” jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies Eiropā lielākais ceļojošais džeza festivāls “Voicingers On Tour”, vēstī festivāla pārstāvji Latvijā.

Festivāls “Voicingers” ir Eiropas džeza mūzikas izpildītāju, improvizācijas mākslas lietpratēju un pedagogu veidots meistarklašu festivāls. Līdz šim starptautiskais meistarklašu festivāls organizēts tādās valstīs kā Anglijā, Slovākijā, Ungārijā, Ukrainā, Čehijā, Francijā, Dienvidkorejā, Ķīnā, Vjetnamā un jau trešo reizi arī pie mums –– Latvijā.

Šī vasaras festivāla programmas klāsts būs dinamisks un dažādu džeza mākslinieku piepildīts.  Koncerti piecu dienu garumā norisināsies klubā “Biedrība”, kuros dzirdēsim starptautiskus džeza māksliniekus – pianistu no Azerbaidžānas Elchin Shirinov, džeza vokālistus Coco Zhao no Ķīnas un Grzegorz Karnas no Polijas, kā arī Dānijas džeza skatuves jauno talantu, saksofonistu Asger Uttrup Nissen. Kopā ar viņiem uzstāsies latviešu džeza pianists Toms Mikāls, bundzinieks Pēteris Žīle, savukārt uz kontrabasa Yuriy Natsvlishvili no Ukrainas.

Elchin Shirnov trio izpilda skaņdarbu “March”

Festivāla koncertprogrammu jau otro gadu papildinās arī jaunie latviešu džeza talanti. To vidū dzirdēsiet džeza vokālisti Līgu Kupču, vibrafonistu Miķeli Dzenušku, vokālisti un saksofonisti Karlīnu Priedēnu un pianistu Matīsu Žilinski.

 

Miķeļa Dzenuškas uzstāšanās Tallinas kvartālā


Ik gadu neatņemama festivāla sastāvdaļa ir meistarklases džeza vokālistiem Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur piecu dienu garumā dalībniekiem būs iespēja strādāt ar 9 mentoriem – profesionāliem džeza mūziķiem un pieredzējušiem pasniedzējiem vairāk kā 10 īpaši izstrādātās meistarklasēs vokālistiem – gan iesācējiem, gan profesionāļiem. “Festivāla galvenais uzdevums jau trešo gadu pēc kārtas ir veicināt radošu sadarbību starp Latvijas un ārzemju mūziķiem, izglītot jaunos talantus, kā arī pārsteigt Latvijas publiku,” vēsta festivāla koordinatore Latvijā Santa Šillere.

S. Šilleres izveidota “pleiliste” festivāla noskaņās

Biļetes uz visiem 8 šī gada festivāla koncertiem pieejamas www.aula.lv. Vairāk informācijas par pieteikšanos meistarklasēm un festivāla koncertprogrammu meklē džeza meistarklašu festivāla “Voicingers On Tour” Facebook kontā, kā arī www.klubsbiedriba.lv

Festivāla norisi Latvijā atbalsta Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta Departments, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Polijas vēstniecība Latvijā, Dānijas Kultūras Institūts, Dānijas kultūras un ārlietu ministrija, asociācija “KontraPunkt” atbalstu. Pasākumu organizē biedrība “Kultūras Krustpunkti”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit