Skip to content

Kārlim Lācim un Aijai Vītoliņai jauns albums – LĀCIS. AIJA. DIVATĀ.

Ar otro singlu – “Marijas Stjuartes valsis un Džuljetas dziesma” Kārlis Lācis un Aija Vītoliņa laiž klajā jaunu albumu, kas aranžēts tikai klavierēm un balsij.

Bija virkne skaņdarbu, kas nebija ierakstīti un izdoti. Pagājušā gada pavasarī, radās ideja apkopot un fiksēt gan jau iepriekš radītās dziesmas, gan jaunas kompozīcijas vienā studijas ierakstā, izdodot digitālo albumu. Atšķirībā no iepriekš dzirdētajām interpretācijām, šajā abumā visas dziesmas ir komponētas un aranžētas balsij un klavierēm, Aijas Vītoliņas un Kārļa Lāča izpildījumā, kas nešaubīgi ir viens no vissenāk gaidītākajiem duetiem.

Ar šo ierakstu ir apkopoti un fiksēti latviešu neakadēmiskās mūzikas oriģināli komponista Kārļa Lāča skaņdarbi, kuri tapuši no 2006. līdz 2020.gadam un ir iemantojuši klausītāju atzinību un mīlestību.

“Līdzās daudzām Aijas Vītoliņas profesionālajām kvalitātēm un spējām, šī projekta kontekstā gribu akcentēt tieši laikam un notikumiem atbilstošu programmas ieceri. Ikviens, kurš kādreiz dzirdējis Aijas izpildījumu, atzīst, ka tas ir niansēts, daudzdimensionāls priekšnesums. Tā pievienotā vērtība vienmēr ir tikai šai izpildītājai raksturīgs satura dramatizējums, kuru šoreiz gribam piedāvāt tā autentiskākajā, citu mūzikas instrumentu skaņu nepaspilgtinātā formā. Šāds ieraksts mūsu abu radošajā pieredzē taps pirmo reizi, kas, manuprāt, būs svarīgs papildinājums tuvākās nākotnes koncertu repertuāram,” komponists Kārlis Lācis.

Albuma otrais singls radās koncertversijā, jo tajā Džuljetas dziesma seko Marijas Stjuartes valsim, tādēļ studijā tika nolemts abus skaņdarbus neatdalīt un izveidot kopīgu stāstu. Abas tēmas ir no Dailes teātra izrādēm.

“Sava veida veltījums Dž.Dž.Džilindžeram, pateicoties kuram es nonācu teātra un pēc tam arī mūziklu pasaulē. Un kāpēc gan ne 8 minūtes garš singls,” komponists Kārlis Lācis.

Pēdējo piecpadsmit gadu laikā radošā tandēma sadarbība vainagojusies ar īpaši Aijas Vītoliņas vokālam radītām kompozīcijām, kuras dzirdamas albumā un koncertuzvedumā “Ziedonis. Lācis. Sievietes.” (2012) un dziesmās ar Māras Zālītes dzeju, kas iekļautas Aijas Vītoliņas un Tango sin Quinto albumā “Klusums” (2018).

Dziesmai tapusi stāsta videoversija, kuras autore ir Elīna Veigule-Bernāne.

Interviju ar Kārli Lāci un Aiju Vītoliņu par jauno albumu klausieties 10.februārī Latvijas Radio 3-Klasika raidījumā “Autogrāfs pēc ieskaņojuma”.

Mūzika: Kārlis Lācis

Vokāls: Aija Vītoliņa

Vārdi: Evita Mamaja

Albuma mūzikas producents: Latvijas Radio, Latvijas Radio 3-Klasika (Ieraksts Latvijas Radio fondiem)

Albuma skaņu režisors: Varis Kurmiņš

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit