Skip to content

Kashukam jauns video skaņdarbam “Obscurity”

9. augusta vakarā laists tautās jauns elektroniskās mūzikas izpildītāja Kashuks klips skaņdarbam “Obscurity”.

Klipa pirmizrāde, kā arī Kashuks piektā studijas albuma pirmatskaņošanas dzīvā perfomance norisinājās jaunā kulturas centra Tallinas Kvārtāls Street Food Angārā. Pasākuma laikā ar Kashuku uz skatuves devās apvienības PRAGAII biedrs Aleksis Luriņš, VIŅA, Ansis, Kristīne Pāže, kā arī paša Kashuka mazā māsa Anna Marija Kubecka, kas albuma skaņdarbos iespēlējusi klarneti.

Mūzikas klips skaņdarbam “Obscurity” ir veidots sadarbībā ar Policy Productions producēšanas kompāniju un režisoru Tomu Upīti. Atzīmēšanas vērts ir fakts, ka klipa veidošanai māksliniekiem nebija ne centa budžeta, kas padara gala iznākumu krasi iespaidīgāku. Klipa režisors Toms Upītis stāsta: “Klipa veidošanas ideja atnāca negaidot. Kā jau kvēlākajiem faniem pienākas, turpu šurpu klausoties albumu, viena no dziesmām iekrita prātā uz palikšanu. Kāds zīmīgs notikums agrā brīvdienu rītā visu salika pa plauktiņiem, kad pats mūziķis naksnīgajos lokālos bija nonācis līdz pavisam zemam emocionālās stabilitātes līmenim – tā arī bija dzirkstele, kas saslēdza idejas konceptu. Vizualizācija savā būtībā ir stāsts par seno parunu, ka nekas labs nenotiek pēc diviem naktī un veidu kā mēs meistarīgi atrodam aizvien jaunus veidus kā darīt sev pāri, aizmirstot par tiem, kam mēs patiesi esam svarīgi. Tieši tādēļ vēlējos, lai klipa galvenie varoņi ir pats Kashuks un viņa māsas, kas kā nepagurstošas marmora statujas palīdz savam brālim noturēties uz pekām. Šis klips ir veltījums Kashukam, viņa ģimenei un visiem tiem, kas jelkad ir iedomājušies par dzīves karuseļa apstādināšanu. Nekas nekad nav tik slikti cik tas sākotnēji varētu šķist.”

Klipa lielākais izaicinājums bija filmešana zem ūdens, atzīst Policy Productions pārstāvis. Spītējot neesošajam budžetam, ar Latvijas lielākā kino tehnikas sagādnieka Arkogints nesavtīgo palīdzību komandai izdevās iegremdēt 25 kg smagu tehniku 5 metrus zem ūdens un uzņemt šedevriskus kadrus. Klipa tapšanas process tika iemūžināts brīvā stila dokumentālajā filmiņā, kas bija apskatāma pasākuma dienā uz lielā ekrāna un drīzumā tiks publicēta tīmeklī.

Kā izteicās pats mākslinieks pēc lielā prezentācijas pasākuma: ”Vēl aizvien nespēju aptvert, kas notika. Jūs mani pacēlāt tik augstu, ka pēc koncerta nespēju aizmigt vēl 1,5 h. Un pamostoties sajutu tiešām gaišu noskaņu. PALDIES vēlreiz VISIEM, kas ieradās, jūs manī ielaidāt iepriekš neizjustas sajūtas. Pēc koncerta biju galīgi apjucis. Vācot nost savu tehniku, brīžiem pieķēru pie domas, ka nesaprotu, ko daru, bet bija tāds – kāda starpība, ir nereāli laba sajūta un smaids vispār aiz ausīm. Diezgan spilgts mirklis, ko atcerēšos ilgi savā mūžā kā pirmo koncertu. Paldies atbalstītājiem, paldies ģimenei un paldies Policy Productions par smago darbu un iespēju. Aplis ir noslēdzies, tālāk pie nākamajiem darbiem!” 

Kashuka piektais studijas albums “Lost Echo” ir elektronisks sajūtu ceļojums, kurš veidots izmantojot dažādus analogos sintezatorus un kontrolierus, padarot katru dzirdamo skaņu vienreizēju. Šis albums vēl īpašāks ir dēļ tā, ka pirmo reiz tajā dzirdama paša mūziķa balss. Mākslinieks ir pazīstams ar savu atmosferisko skanējumu, kas robežojas no ambienta melodiskuma līdz dulliem deju plača grāvējiem. Kashuks ir divkārtējs Zelta Mikrofona laureāts, jau iepriekš iemantojis atzinību ar savu skanējumu, kā arī ir viens no pašmāju deju elektroniskās mūzikas celmlaužiem jau daudzus gadus.

Pats mūziķis teic, ka mierā nesēdēs. Jau tagad aktīvi strādā pie nākamās relīzes un dažādiem jauniem pārsteigumiem sadarbībā ar citiem pašmāju māksliniekiem.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit