Skip to content

Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod kaislīgai mīlestībai veltītu dziesmu “Pipars”

Šodien, 15. novembrī, pie klausītājiem nonāk dziesma “Pipars”, kas tapusi “Fonda Līdzskaņa” sociāli radošajā nometnē. Dziesmas autori un izpildītāji ir Katrīna Dimanta, Herberts Blumbergs (Herbe), Jānis Bērziņš un Andis Ansons, kas apvienojušies kā Katrīna Dimanta and “The Consonants” (no angļu val., Līdzskaņi). Dziesmas angļu versija ar nosaukumu “Heartbeats” tiks virzīta konkursam “Supernova”, Latvijas pārstāvēšanai “2020. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā”.

Dziesma “Pipars” ir par kaislīgu mīlestību, kas reizēm ilgst vien mazu brīdi, bet, ja liktenis ir vēlīgs, tad īstais “pipars” katram ir blakus visu mūžu. Kā stāsta dziesmas autori – mēs katrs kādam esam īsts pipariņš – vai nu šobrīd blakus, vai esam bijuši tādi pagātnē vai tikai vēl būsim nākotnē. Mūziķu apvienības dalībnieks Herberts Blumbergs, kas skaņdarbā spēlē basu, raksturo dziesmu īsi, bet ļoti trāpīgi: “Dziesma ir par mīlestības dedzināšanu kā mūžīgu un karstu liesmu.” 

Par dziesmas tapšanu Katrīna Dimanta stāsta: “Satikāmies ar puišiem “Fonds Līdzskaņa” nometnē un domājām, pie kādas mūzikas mēs paši gribētu dejot un ko gribētos klausīties. Jānis Bērziņš sāka spēlēt dziesmas akordu salikumu, man uzreiz galvā sāka skanēt piedziedājuma melodija un, aidā!, dziesmas mūzika jau piepildīja telpu. Atlika vien pievienot vārdus.”

““Pipars” dzima sociāli radošās nometnes pēdējā dienā, kad šķita – jau ir sacerētas daudz brīnišķīgas dziesmas un būs grūtāk sacerēt vēl kādu labu gabalu. Par pārsteigumu, šī dziesma mums visiem nāca viegli. Visi kopā arī labi izsmējāmies par dažādām teksta variācijām, līdz nonācām līdz pēdējai – īstajai. Jāmin gan, ka piedziedājuma teksts bija tas, kas mudināja uz dziesmas pamatdomas rašanos,” papildina Jānis Bērziņš.

Līdz ar dziesmas “Pipars” iznākšanu, Katrīna Dimanta sevi piesaka kā solo mākslinieci un 2020. gada sākumā gatavojas jaunā albuma “KRĀSAS” izdošanai. Albumā tiks iekļautas dziedātājas sarakstītas dziesmas, kā arī divas “Fonds Līdzskaņa” sociāli radošās nometnes ietvaros tapušās kompozīcijas – “Pipars” un “Meža meitiņa”. Albums tiek atbalstīts ar AKKA/LAA autorstipendiju.

Līdz šim Katrīna Dimanta ir bijusi dalībniece vairākās mūzikas apvienībās, tostarp, “Māsas Dimantas” (2012. gadā izdots albums “Māsas Dimantas Sisters”), “ImantaDimanta un draugi” (albumi: “Izauga mātei brīnuma meita”, 2017. gadā un “LĪGO”, 2019. gadā), “Ārzemnieki” (mini albums “Aarzemnieki”, 2014. gadā), “Ducele”, “Camillas”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit