Skip to content

Katrīna Gupalo ar īsfilmas pirmizrādi kinoteātrī “Splendid Palace” piesaka jaunu albumu

Vakar, 19. decembrī, kinoteātrī “Splendid Palace” pēc koncertizrādes “100 gadi ar Piafu” Katrīna Gupalo prezentēja leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dziesmu “La Vie en Rose” mūsdienu versijā. Tas ir pirmais singls no pavasarī gaidāmā albuma “For Men”, un tā muzikālo materiālu papildina mistiski krāšņa režisores Jekaterinas Lanskajas īsfilma “Le rêve d’une sirène” (“Nāriņas sapnis”). Vakara gaitā tika atzīmētas arī Andreja Osokina un Edītes Piafas dzimšanas dienas.

Tās režisore ir Jekaterina Lanskaja, kura ir neskaitāmu video darbu autore un līdztekus veiksmīgai režisores karjerai kļuvusi par vērienīgu kultūras projektu producenti Latvijā. Šajā īsfilmā viņa vēlējās izstāstīt nāras un vampīra mīlestības stāstu, kas dumpojas pret garlaicību, pārsātinājumu, vientulību un balansē uz mīlestības un nāves robežas.  

“Ar šo darbu es vēlējos pārsteigt Edīti Piafu. Daudzos īsfilmas kadros ir atsauces uz slavenu holandiešu mākslinieku darbu stilistiku. Zivs, nāriņas zelts, smaragda krāsa – tā ir mazo holandiešu darbu simbolika un koloristika. Lai radītu nepieciešamo noskaņu masu skatos – nāriņas sapņu sirrealitāti bārā ar tehno tēmu –, man pašai nācās tērpties kostīmā un iedvesmot aktierus,” atklāj Jekaterina Lanskaja. 

Gan dziesmas audio celiņā, gan arī īsfilmā nozīmīga loma ir mūziķim Germanam Superfinam. Par abu sadarbību Katrīna Gupalo stāsta: “Tā kā Germans ir ne tikai lielisks dziedātājs, dziesmu autors un trombonists, bet arī ļoti izteiksmīga un ekspresīva personība, uzrunāju viņu piedalīties gan dziesmas ierakstā, gan īsfilmā. Mūsu “La Vie en Rose” versijā ir ne tikai Edītes Piafas skaistā un, iespējams, arī vissaldākā mīlestības melodija, kāda jebkad ir radīta, bet arī pilnīgi negaidīts pavērsiens dziesmas attīstībā, kur maigais sapnis pārvēršas nevaldāmā vampīru reivā, turklāt vāciski.” 

Īsfilma tika filmēta Jūrmalā, lielākoties skaistajā Kristapa Morberga ģimenes villā, kas ir izsmalcināts neogotiskās koka arhitektūras piemineklis ar grezniem griestu gleznojumiem, kamīniem, vitrāžām un citām vēsturiskām detaļām, kas video rada īpašu noskaņu. Tās pārstāve Dainuvīte Anna Roginska pauž prieku par to, ka villa var būt arī par vietu, kurā var tik radoši izpausties un ka gala rezultātā tā ir kļuvusi par mākslas darba sastāvdaļu. 

Īsfilmā redzami arī Dramaturgu teātra aktieri un mūziķu draugi. Operators un montāžas autors – Alekss Lisenko, horeogrāfs – Gints Dancītis, gaismu mākslinieks – Arsēnijs Rozenbahs, grima māksliniece – Kristīne Dombrovska. Singla producents un skaņu režisors – Aleksandrs Volks, tas ierakstīts “Wolk Recording Studios”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit