Skip to content

“Katrīna Gupalo & The Black Birds” atklāj “Origo Summer Stage” augusta koncertprogrammu

Turpinot baudīt siltos vakarus un iesākot augusta bezmaksas koncertprogrammu pilsētas centrā, piektdien, 3. augustā plkst. 17.00 notiks grupas “Katrīna Gupalo & The Black Birds” koncerts “Origo Summer Stage”. Mūziķi priecēs ar oriģinālkompozīcijām ekspresionisma stilā, kā arī leģendārām roka kompozīcijām.

Augusta koncertprogrammu Origo laukumā uzsāks viena no neparastākajām latviešu mūziķēm Katrīna Gupalo ar grupu “The Black Birds”. Katrīna Gupalo ir spēcīga un jutekliska balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, arī mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise. Koncertā Katrīna uzstāsies kopā ar savu grupu, kuras sastāvā spēlē Miķelis Vanags (ģitāra), Gatis Gorkuša (trompete), Kristiāns Kosītis (bass), Māris Reinholds (sitaminstrumenti) un Artūrs Sedriks Sinkevičs (skaņu operators), izpildot savas kompozīcijas no debijas albuma “Gentle & Done”, kas klajā nāca šī gada aprīlī.

“Dziesmas, kuras izpildīsim “Origo Summer Stage” un kas iekļautas albumā “Gentle & Done”, ir radītas ekspresionisma stilistikā. Tās ir vienpadsmit kompozīcijas angļu valodā par mīlestības apsēstības dažādajām izpausmēm. Dziesmām raksturīgs spilgts skanējums, negaidītas raksturu un tempa maiņas, tās ir emocionāli spēcīgas un ļoti krāsainas. Koncertā spēlēsim arī vairākas leģendāras rokmūzikas kompozīcijas, piemēram, slaveno “The House of the Rising Sun” un Džimija Hendriksa dziesmas,” atklāj dziesmu autore Katrīna Gupalo.

Šī gada februārī “Katrīna Gupalo & the Black Birds” piedalījās LTV autoru un izpildītāju konkursā “Supernova” ar dziesmu “Intoxicating Caramel”, kura šovasar tika izpildīta arī festivālā “Laima Vaikule Rendez-Vous” Dzintaru koncertzālē. Savukārt koncertzālē “Palladium Riga” grupa atklāja Lielbritānijas soulmūzikas dīvas Emeli Sandé koncertu. Katrīna Gupalo studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, dibinājusi koncertaģentūru “Aira Laiviņa Artists”. Mūziķe režisējusi izrādes “100 gadi ar Piafu” (2015) un “Pēc Pusnakts / After Midnight” (2016), kas guvusi augstu britu kritikas novērtējumu Londonas “Camden Fringe” teātra festivālā. Šajā pavasarī Katrīna Gupalo devās pirmajā ASV koncerttūrē, kurā izpildīja latviešu un amerikāņu mūzikas programmu.

“Origo Summer Stage” arī augustā turpina piedāvāt vasaras koncertus – gaidāma gan klasiskā mūzika, gan ārzemju mūziķi un Latvijā labi zināmu un populāru mākslinieku un grupu koncerti. Uz bezmaksas koncertiem tiek aicināts ikviens mūzikas cienītājs un interesents. Koncertus iespējams klausīties turpat Origo laukumā vai doties uz kādu no vasaras terasēm restorānos “Double Coffee”, “Gan Bei” vai “LIDO”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit