Skip to content

Komponiste Aija Alsiņa izdod neoklasiskās mūzikas debijas albumu “Domum”

Latviešu mūziķe un komponiste Aija Alsiņa debitē neoklasiskās mūzikas žanrā ar klaviermūzikas albumu  “Domum”. Albums pieejams digitālā formātā mūzikas tirdzniecības vietnēs internetā.

Aijas mūzika ir emocionāla un melodiska, vairums viņas skaņdarbu ir smalki, romantiski un sievišķīgi maigi, taču tajos bieži vien saklausāmas arī melanholiskas un skumjas notis, padarot “Domum” par izteiktu sajūtu albumu. Aijas klavierspēle ir daudzslāņaina, viņa eksperimentē ar dažādām ritmu un tempu kombinācijām, un dažos no skaņdarbiem akcentiem piesaistīti stīgu un pūšamie instrumenti.

““Domum” kompozīcijas nonāk dziļi sirdī un dvēselē”, “tīrākais dārgakmens” un “aizver acis un ļaujies savas sirds skaņai” – tie ir daži citāti no albuma apskata Vācijas mūzikas žurnālā “Gezeitenstrom”, kas vēsta par aktualitātēm post-rock, indie-rock un modernās klasiskās mūzikas žanros.

“Albuma nosaukums no latīņu valodas tulkojams kā “mājup”, un tas ietver sevī manu atgriešanos pie klavierēm kā pie manas bērnības instrumenta, kā arī simbolizē sava muzikālā ceļa meklējumus.”

Pēdējo gadu laikā Aija ir strādājusi pie mūzikas un skaņu celiņiem dažādiem vizuāliem medijiem, no filmām līdz pat modes šoviem. 2016.gadā viņa iekļuva 10 finālistu vidū prestižajā “Marvin Hamlisch” filmu mūzikas konkursā un 2017. gadā tika uzaicināta atpakaļ – nu jau žūrijas sastāvā. Aija muzicējusi tādās Latvijas post-rock un indie-rock apvienībās kā “Gaserata”, “Baložu Pilni Pagalmi”, “Saare” un “Sirke”. Šobrīd Aija dzīvo Londonā, kur drīzumā iegūs maģistra grādu komponēšanā filmām un medijiem.

Albums “Domum” pieejams mūzikas digitālās straumēšanas vietnēs iTunes, Spotify, Bandcamp u.c., kā arī caur Aijas mājaslapu www.alsinamusic.com. Albuma vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Evija Šaitere.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit