Skip to content

Komponiste Aija Alsiņa publicē jaunu singlu un video

Latviešu komponistei Aijai Alsiņai, kas jau vairākus gadus darbojas filmu mūzikas žanrā, 6.novembrī nāk klajā jaunākais singls “Abyss”, kuram vienlaicīgi tiek publicēts arī franču režisora Paul Lavau veidots video. Singls pieejams visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.

Aijas Alsiņas debijas albums “Domum” iznāca 2017.gadā un guva gan pašmāju, gan ārvalstumūzikas kritiķu atzinību. Viņas klavierskaņdarbi ir izteikta sajūtu mūzika, un komponēšana irveids, kādā Aija spēj izteikt savas emocijas. Lielbritānijā ieguvusi maģistra grādu mūzikaskomponēšanā filmām un medijiem, Aija jau gadu ir atgriezusies Latvijā, kur turpina strādāt undzīvot savā dzimtajā Rīgā.

“Abyss” ir skaņdarbs, kurā apspēlēta nostaļģija par bērnību, kas mums parasti izpaužas kāpatīkamu atmiņu brīži – izplūduši, dziļi ieskaujoši, un caurvīti ar skumju pavedienu par aizgājušo bezrūpības laiku; vēl viens atgādinājums par mūsu dzīves pārejošo raksturu. “Bērni ir ļoti liela mana dzīves daļa un neizbēgami tas arī lielā mērā ietekmē manu mūziku” , tā par savas mūzikas tapšanu saka pati Aija. “Komponējot šo skaņdarbu, es spēlējos ar akordiem un skaņām, un klausoties jau sarakstītā fragmentā, es iztēlojos viļņus un jūras plašumu. Atcerējos, kā, pandēmijas sākumposmā pa māju dzīvojoties, mēs ar dēlu sacerējām daudz pasaku, un dažas no tām bija ierakstītas manā telefonā. Domājot par jūru un ūdeņiem, izlēmu šajā skaņdarbā izmantot fragmentu no kādas dēla pasakas par ūdenskukaiņiem, tādējādi bērna balsi padarot par vēl vienu mūzikas instrumentu.”

 

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit