Skip to content

‘’Kontaktor’’ dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls izziņo izglītojošo norišu programmu

Šogad 31. maijā norisināsies jau otrais dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls “Kontaktor”, ko rīko pašmāju sintezatoru ražotāji “Erica Synths”. Šī gada festivāla programma 30. maijā piedāvā arī izglītojošas aktivitātes – bezmaksas lekcijas, radošās darbnīcas un paraugdemonstrējumus sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatoru, kas sniedz atbalsts jaunajiem uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī ar Gētes institūtu Rīgā, kas veicina starptautisko sadarbību kultūras jomā ar Vāciju. Visas izglītības programmas norises ir bez maksas, taču ar iepriekšēju pieteikšanos un norisināsies angļu valodā.

30. maijā LIAA Radošo industriju inkubatora telpās Elizabetes ielā 45/47, 4. stāvā norisināsies darbnīcas ierobežotam skaitam mūziķu, kam sekos publiskā lekcija, ko vadīs Tobiass fon Hofstens no ‘’kabatas’’ sintezatoru un mūzikas instrumentu ražotāja “Teenage Engineering”. Zviedrijā bāzētais uzņēmums iekaroja pasaules slavu un nerimstošu mūziķu interesi, radot nelielus, ērti pārnēsājamus mūzikas instrumentus, kas nodrošina studijas kvalitātes skaņu un funkcionalitāti, lai radītu mūziku atrodoties jebkur. “Teenage Engineering” radītie produkti ir inovatīvi un pieejami ikvienam salīdzinoši zemās cenas dēļ. Strādājot nelielās grupās ar mūziķiem, dažu stundu laikā tiks radīti muzikāli priekšnesumi, kas publiskajā pasākuma daļā tiks atskaņoti visiem interesentiem, papildinot ar stāstu par uzņēmuma darbību un jaunāko produktu paraugdemonstrējumu.

Paralēli “Teenage Engineering” darbnīcām ar mūziķiem norisināsies arī modulāro sintezatoru ražotāja “Bastl Instruments” produktu paraugdemonstrējums, lekcija par kino industrijas un filmu mūzikas tēmu no franču režisora Marka Karo, kā arī saruna un diskusija par elektroniskajā mūzikā šobrīd valdošajām tendencēm un problēmām ar ilggadēju mūzikas žurnālistu, pētnieku un mūziķi Pīteru Kirnu. LIAA Radošo industriju inkubatora telpās sadarbībā ar mūzikas instrumentu un studijas aparatūras tirgotāju “T studio” visas dienas garumā apskatei un izmēģināšanai būs pieejams stends ar dažādiem elektroniskās mūzikas instrumentiem.

Izglītojošās norises tiks noslēgtas Gētes institūta Rīgā telpās ar Marko Hāsa lekciju par mūzikas izdevniecības vadīšanu vairāk nekā 20 gadu garumā, sadarbību ar visā pasaulē atzītiem mūziķiem un mūzikas atlases procesu. Marko ir leģendārās elektroniskās mūzikas izdevniecības “Shitkatapult” dibinātājs un ilggadējs vadītājs, kura pieredze apvieno gan izdevniecības vadītāja, gan mūziķa perspektīvas. “Shitkatapult” izdevniecība ir atbildīga par tādu mūziķu kā Apparat, Oval, Cristian Vogel, Sid Le Rock, Motor un citu ierakstu izdošanu. Marko, kura skatuves vārds ir T. Raumschmiere, ir arī viens no šī gada festivāla muzikālās programmas galvenajiem viesiem.

Festivāla partneri un atbalstītāji: Erica Synths, LIAA Radošo industriju inkubators, Gētes institūts Rīgā, FACT Magazine, CDM, T-Studio, Aristīds, Klubs Golden, Walter Werner Design, Dynami:t

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit