Skip to content

Koris ANIMA izdod albumu, un pirmizrādi piedzīvo koncertfilma “Krastā saviļņots”

8. novembrī klajā nāk Kristapa Krievkalna un Kārļa Kazāka kormūzikas oriģinālcikla “Krastā saviļņots” digitālais albums, kas klausītājiem pieejams vietnē Spotify populārākajās straumēšanas vietnēs (aicinām noklausīties īsu ieskatu albumā). Turklāt jau 10. novembrī gaidāma koncertfilmas “Krastā saviļņots” pirmizrāde, kur vienotā stāstā savijas vasarā piedzīvotais koncerts Saulkrastu pludmalē un mākslinieciskas īsfilmas. Koncertfilma no 10. novembra būs skatāma LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā straume.lmt.lv.

“Šis ir mūsdienīgs pienesums latviešu kora mūzikā, kur vienā ciklā, kas sastāv no 13 daļām, satiekas tradīcija – a cappella dziedāšana, kā arī populārās un pasaules mūzikas tendencēs balstīti dinamiski, jaudīgi skaņdarbi korim, instrumentālajai grupai un elektronikai. Pie šī albuma tapšanas strādājām pusotru gadu,” stāsta kora ANIMA mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva.

Ar šo ciklu komponists Kristaps Krievkalns piesaka sevi kormūzikas oriģinālkompozīcijā, savukārt Kārlis Kazāks, kā pats atzīst, dzeju kormūzikas ciklam rada pirmo reizi.

Koncertfilmas muzikālais pamats balstīts šī gada 9. jūlijā Saulkrastu pludmalē piedzīvotajā “Krastā saviļņots” pirmatskaņojumā. Tas ir ceļojums no absolūta miera līdz enerģiski piesātinātam piedzīvojumam, kas palīdz rast atbildes un mierinājumu lielo dzīves jautājumu priekšā. Aizbēgšana no lielpilsētas dunas un attapšanās jūras krastā, kur, iemiegot pa pusei kā sapnī, pa pusei esot realitātē, var piedzīvot tik dažādās mīlestības nokrāsas – gan tās, kas ātri ceļ, gan tās, kas dziļi pārveido.

Koncertfilmas “Krastā saviļņots” režisors ir ASV dzīvojošais un strādājošais latvietis Valters Mirkšs, kurš filmas izstrādes procesa laikā viesojās Latvijā.

“Man “Krastā saviļņots” ir liels izaicinājums, pārslēdzoties no īsfilmām un filmām uz koncertfilmas veidošanu. Vēlējos izmantot klasiskā kino elementus un integrēt tos koncertfilmā, tāpēc radās ideja par īsfilmām, kas savieno koncerta skaņdarbus,” stāsta režisors Valters Mirkšs.

Koncertfilmas “Krastā saviļņots” pirmizrāde notiks 10. novembrī LMT Viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume, ievadot valsts svētku nedēļu un papildinot plašo kultūras notikumu klāstu, kam ikviens interesents var sekot ar LMT starpniecību.

“Latvietību var apliecināt dažādi. Šajā mūzikā un koncertfilmā mēs redzam 21. gadsimta latvietību – spēcīgu, radošu un dabas klātbūtnes cauraustu, bet vienlaikus mūsdienīgu, nesaraujami saistītu ar inovatīvām tehnoloģijām. Mēs ticam, ka šis notikums padarīs valsts svētkus īpašus, atklājot ko jaunu ikvienam un atgādinot – mēs esam bagātāki nekā jebkad, jo gadsimtos krāto pieredzi papildina radošas idejas un tehnoloģiju iespējas,” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

Koncertfilmā “Krastā saviļņots” vienuviet satiekas mūzika, kustība un vizuālā māksla. Galvenajās lomās ir kora ANIMA dziedātāji, kā arī aktieris Gints Grāvelis un dejotāja Liene Stepena, aizkadra balss – Andris Keišs. Skaņu režisori – Mārtiņš Porters, Armands Treilihs, gaismu mākslinieks – Pāvels Armanis. Koncertfilmas “Krastā saviļņots” vizuālā identitāte ir mākslinieka Mareka Gurecka oriģināldarbs, kas redzams izpildītāju skatuves tērpos, kopīgi veidojot dzīvā audekla gleznu, bet horeogrāfe Inga Krasovska caur kustību atklāj tēlu un raksturu daudzveidību. Producente, diriģente, “Krastā saviļņots” mākslinieciskā vadītāja – Laura Leontjeva.

Filma tapusi sadarbībā ar Saulkrastu novada domi, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu.

“Krastā saviļņots” albuma tapšanā piedalās Saulkrastu koris ANIMA (diriģ. Matīss Tučs, vok. ped. Elīna Ose), Kristaps Krievkalns – taustiņinstrumenti, Kristjāns Krievkalns – elektronika, Miķelis Vīte – perkusijas, sitaminstrumenti, Armands Treilihs – bass, Andis Klučnieks – flauta un īru stabules. Mākslinieciskā vadītāja, diriģente, producente Laura Leontjeva, skaņu režisors – Kaspars Bārbals, studija “Lauska”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit