Skip to content

Kreisais Krasts izdod jaunu dziesmu un uzsāk sadarbību ar Warner Music Baltics

Šodien, 13. jūnijā lielākā hip-hop apvienība Latvijā “Kreisais Krasts” izdod jaunu dziesmu “Augstāk par zemi”, kas ir pirmais vēstnesis no rudenī gaidāmā albuma. Jaunais albums tiks izdots sadarbībā ar vienu no lielākajām pasaules ierakstu kompānijām Warner Music nodaļu Baltijā.

„Kreisais Krasts” (KK) ir viena no lielākajām un visilgāk pastāvošajām hiphopa apvienībām Latvijā, kuri pagājušā gadā svinēja apaļu – 20 gadu pastāvēšanas jubileju, tai par godu joprojām notiek “svinības”, šoreiz ar jaunas dziesmas izdošanu un albuma izziņošanu.

Pirmā dziesma no rudenī gaidāmā albuma vēsta: “Dziesma “Augstāk par zemi” ir mūsu kolektīva draudzības un optimisma atspoguļojums muzikālā izpildījumā. Neskatoties uz sistēmas spiedienu un ierobežojumiem, ko izjūtam ikdienā, mēs radām mākslu, lai iedvesmotu sevi un citus turpināt sekot saviem sapņiem un nepadoties mirkļos, kad liekas, ka mēs sākam zaudēt šo īpašo cīņu par brīvību. Dziesma ir novēlējums mūsu klausītājiem sekot savai sirdsbalsij un darīt dzīve to ko mīlam visvairāk. Tomēr tā ir tikai viena un katrs no mums īpašs, kaut arī ne vienmēr to izdodas saskatīt, mēs gribam, lai Jūs to zināt!”

Kreisais Krasts savas pastāvēšanas laikā, un joprojām ir vieni no spilgtākajiem hip-hop tradīciju veidotājiem Latvija kā mūzikā, tā arī dzīvesstilā. Savukārt Warner Music ir viena no vadošajām ierakstu kompānijām pasaulē ar vairāku gadu desmitu bagātu pieredzi mūzikas un šovbiznesa industrijā. Abu pušu sadarbība ir svarīgs posms kā grupas attīstības karjerā tā arī Warner Music Baltic darbības paplašināšanā.

“Ir liels prieks un gods, ka mūsu jau tā lielajam kolektīvam pievienojas tāds sadarbības partneris kā Warner Music, kas palīdzēs mūsu mūziku nogādāt vēl tālāk pasaulē un atbalstīs mūs dažādos procesos, lai varētu pacelt jaunu latiņu savā attīstībā,” sadarbības sākumu komentē apvienības dalībnieks un vadošais jaunā albuma producents Punkts uz I. “Ar lielām cerībām skatāmies uz topošo albumu, kuru tapinam jau kādu laiku. Tas jau tuvojas finiša taisnei. Ir ielikts milzīgs darbs, tādēļ  šis būs mūsu gads!”


Par KREISAIS KRASTS

“Kreisais Krasts” sākotnēji apvienoja Pārdaugavas hip-hopa kultūras pārstāvjus. Kopš dibināšanas 2002. gadā “Kreisā Krasta” kustība strauji attīstījās un Pārdaugavas ielās parādījās uzraksti ar diviem burtiem “KK”. Tas bija sākums daudziem mūzikas producentiem, reperiem, graffiti zīmētājiem un citiem māksliniekiem, kas tagad jau ir labi zināmi Latvijā. Uzņemot apgriezienus pēdējo gadu laikā, “Kreisais Krasts” ir spējis izraisīt spēcīgu rezonansi. 2019. gada augustā izdots apvienības debijas albums “Tilts”, kas tika svinēts ar Vislatvijas tūri un vērienīgu koncertu “Hanzas Peronā”. 2020. gada septembrī izdots otrais albums “Krasta FM”. Apvienības “Youtube” kanālam kopumā ir vairāk nekā 14 miljoni skatījumu. Apvienības sākotnējie dibinātāji ir Juris Šteinfelds (Pionieris) un Valters Zvaigznīte (Mazais Z). Laika gaitā sastāvs ir mainījies, uz doto brīdi KK biedru rindās ir vairāk nekā 20 reperi, tostarp tādi pašmāju hiphopā zināmi vārdi kā ansis, Pionieris, Dairis, Punkts uz I, Kaizers, Būū, Deniss, E.V., Ivans Baigais, Eiksho, JeeKaa, R2RS, Cepums u.c.

Par Warner Music Baltics

Warner Music ir viena no pasaules vadošajām ierakstu kompānijām, kas aktīvi darbojas jau vairākus gadu desmitus visā pasaulē, izdodot ierakstus un piedāvājot dažādus mūzikas industrijas pakalpojumus. Pirms gandrīz desmit gadiem Warner Music sāka aktīvāku darbu arī Baltijas teritorijā, bet pēdējo pāris gadu laikā sāka sadarbību ar Latvijas mūziķiem, starp kuriem patlaban atrodas: Mesa/Gacho, Raum, Fakts un Kreisais Krasts.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit