Skip to content

“Kreisais Krasts” noslēdz gadu ar videoklipu klausītākajai jaunā albuma dziesmai “Pacel rokas”

Lielākā pašmāju hiphopa apvienība “Kreisais Krasts” publicē videoversiju dziesmai “Pacel rokas”, kas ir kļuvusi par klausītāko otrā studijas albuma “Krasta FM” skaņdarbu, pārsniedzot 100 000 klausījumu atzīmi vietnē Youtube vēl pirms videoklipa.

Cauri dziesmai vijas trīs personīgi stāsti, kuros atspoguļoti pārdzīvojumi un gūtās atziņas, kas saistās ar atkarībām, dzīves līkločiem un attiecību strupceļu.

“Mums katram ir savs ceļš, savas problēmas, ko risināt, bet mēs ejam uz kopīgu mērķi un mūs visus vieno Krasts,” stāsta dziesmas mūzikas un piedziedājuma autors Kaizers.

“Pacel rokas” videoklipa idejas un scenārija autori ir paši dziesmas izpildītāji Kaizers, Tala (ex Elfs) un Deniss, kā arī klipa operators un montāžas režisors Toms Auziņš. Atsevišķos kadros redzams apvienības “Kreisais Krasts” dalībnieks Reiks, brazīļu izcelsmes futbolists, reperis un jūtūberis Felipe Gabriel Dos Santos Xavier un reperis Zemsegu Pasaule. Klipa veidošanā izmantoti līdz šim nepublicēti un unikāli videomateriāli no “Kreisā Krasta” lielkoncerta “Hanzas peronā”, ko filmējis apvienības operators un daudzu videoklipu autors Toms Rings.

Mūziķi izsaka pateicību Ivaram Toroni (Lucky Thirteen Riga) par atbalstu klipa tapšanā.

“Pacel rokas” ir ceturtais un arī 2020. gadu noslēdzošais videoklips no tieši pirms trīs mēnešiem, 21.septembrī, izdotā otrā studijas albuma “Krasta FM”.

Dziesmas mūzikas autors Kaizers ir pieredzes bagāts reperis un atzīts bītmeikeirs ar 15 gadu pieredzi mūzikas producēšanā. Iepriekš piedalījies tādos projektos kā “Satin pasauli” un “Savs ir Savs” kopā ar Ozolu, Skuteli u.c. Šobrīd ir viens no “Kreisā Krasta” studijas producentiem.

Deniss (Deniss Stepanovs) ir strauju atpazīstamību ieguvis repa izpildītājs, kas pirms pāris gadiem uzņemts “Kreisā Krasta” rindās. Savu solo karjeru atklāja 2016. gadā ar debijas singlu “Mazāk runā, vairāk dari”. Deniss ir zināms kā cīņas sporta meistars, kas vairākkārtīgi piedalījies un uzvarējis “Ghetto Fight”, pārstāv cīņas klubu “MMA Jūrmala” un 2019. gada martā aizvadīja savu pirmo profesionālo cīņu “Arēnā Rīga”, kurā ar tehnisko nokautu pārspēja krietni pieredzējušāku sportistu.

Savukārt TALA iepriekš zināms kā reperis Elfs jeb īstajā vārdā Māris Zihmanis nupat izdevis savu solo debijas albumu ar tādu pašu nosaukumu “TALA”, kas repera auditorijai ir jauns un negaidīts muzikāls ceļojumus vēl nedzirdētās skaņās.

“Kreisais Krasts” ir viena no lielākajām un visilgāk pastāvošajām hiphopa apvienībām Latvijā, kas sākotnēji apvienoja tieši Pārdaugavas repmūzikas pārstāvjus. Kopš dibināšanas 2002. gadā “Kreisā Krasta” kustība strauji attīstījās un Pārdaugavas ielās parādījās uzraksti ar diviem burtiem “KK”. Tas bija sākums daudziem mūzikas producentiem, reperiem, grafiti zīmētājiem un citiem māksliniekiem. Pēdējo gadu laikā “Kreisais Krasts” ir spējis izraisīt pamatīgu rezonansi pašmāju hiphopā. 2019. gada augustā izdots apvienības debijas albums “Tilts”, kas atzīmēts ar Vislatvijas tūri un vērienīgu koncertu “Hanzas peronā”. Videoklips “#Flekksinonem” pārsniedzis divus miljonus skatījumu vietnē Youtube. Savukārt otrais albums “Krasta FM” klausītājiem nodots 2020. gada septembrī ar pirmo publisko albuma noklausīšanās pilnā garumā Radio 5 “Pieci.lv” raidījumā “Pieci rīti” un prezentāciju “Andrejostas kvartālā”.

“Krasta FM” albumā piedalījušies tādi hiphopa mākslinieki kā ansis, Pionieris, Punkts uz I, Reiks, Deniss, Kaizers, Tala (Elfs), Ivans Baigais, E.V., Eiksh0, JeeKaa, Jānis Krūmiņš, MAD, r2rs, Cepums, marcways, Ritvarsv, Lauris, Dairis, Pēteris Upelnieks, kā arī apvienības jaunpienācējs Melikols.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit