Skip to content

Kultūrtelpā “M/Darbnīca” uzstāsies Kenets Dāls Knudsens un Toms Rudzinskis

Kultūrtelpā “M/Darbnīca” 22. martā uzstāsies starptautiski atzīts duets – dāņu basists Kenets Dāls Knudsens (Kenneth Dahl Knudsen) un latviešu saksofonists Toms Rudzinskis. Uzstāšanās notiks džezam atbilstošajā jam session formātā un būs kā ekskluzīva, intīmāka iesildīšanās abu koncertam ar Latvijas Radio bigbendu 24. martā Dzintaru koncertzālē.

2021. gadā Keneta Dāla Knudsena un Toma Rudzinska kopīgi radītais projekts “Space Big Band” guva kritiķu un klausītāju atzinību daudzviet Eiropā, tika nominēts Dānijas Džeza mūzikas balvai un Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” džeza albuma kategorijā, iekļauts “European Jazz Network” ikmēneša albumu topā, kā arī “Lufthansa” un “Quatar Airlines” lidsabiedrību lidojumu mūzikas izlasēs.

Kenets Dāls Knudsens laidis klajā piecus dažādas skandināviskās mūsdienu džeza oriģinālmūzikas albumus un regulāri koncertē visā pasaulē. Projektā “Space Big Band” viņš pievērsies poliritmiskiem eksperimentiem, Tomam Rudzinskim pievienojot spilgtu melodiķa talanta demonstrējumu. Savukārt Toms kļuvis par vienu no vadošajiem Baltijas džeza saksofonistiem un mūsdienu džeza komponistiem, attīstot savu inovatīvu un unikālu saksofona skanējumu.

23. martā Knudsens turpat uzstāsies arī neparasta kvarteta “A/R/K/A” sastāvā kopā ar Tomu un vēl diviem lieliskiem latviešu džezmeņiem – saksofonistu Kārli Auziņu un bundzinieku Ivaru Arutjunjanu. Mūziķi piedāvās skaņdarbus no džeza mūzikas zelta fonda, taču mūslaiku estētikā, enerģētikā un ritmikā, kā arī ciešā un izjustā mijiedarbībā. Neierastais instrumentu salikums abiem virtuozajiem saksofonistiem un jaudīgajai ritma sekcijai ļaus vaļu brīvam muzikālajam lidojumam.

Starptautisks džezs kultūrtelpā “M/Darbnīca” būs dzirdams arī 24. martā, kad tur uzstāsies viens no vadošajiem lietuviešu džeza ģitāristiem Mindaugas Stumbras. Skotijas Karaliskās konservatorijas absolvents specializējies melodiski izkoptā, daudzslāņainā un dinamiskā stilistikā un daudz koncertējis kopā ar populāro lietuviešu fusion džeza grupu “Brave Noises”, kā arī Seamus Blake, Fergus McCreadie, Michelangelo Scandroglio, Kenneth Dahl Knudsen, “JM Jazz World Orcherstra” un “Tommy Smith’s Youth Jazz Orchestra”.

Visu koncertu sākums pulksten 21.00.

Vēl 15. martā pulksten 19.00 kultūrtelpā “M/Darbnīca” notiks arī Latvijas Mūzikas akadēmijas un Viljandi Kultūras akadēmijas džeza studentu kopkoncerts, vakaru pulksten 21.00 turpinot jaunajam ģitārista Egona Kronberga un bundzinieka Andra Žabra blūzfanka projektam “Spacehead & Shoulders”, kurā muzicē arī vokāliste Krista Erdmane un basists Martins Miļevskis, bet 18. martā pulksten 21.00 tur uzstāsies atraktīvā fusion grupa “S&T Syndicate”.

“Turpinām attīstīt mūsu muzikālo programmu arvien starptautiskākā virzienā, nepiemirstot arī par mūsu vietējiem talantiem un, kā reizi, radot iespēju dažādu valstu mūziķiem satikties un veidot jaunus, kopīgus projektus,” saka kultūrtelpas “M/Darbnīca” radošā direktore un vadītāja Maija Moira Mazanova. “Džezs ir nemitīgas virzības mūzika, kas joprojām spēj būt super mūsdienīga un daudziem aizraujoša, ko arī cenšamies pierādīt. Nesen Matīsa Čudara trio saņemtā Lielā mūzikas balva par gada labāko koncertu, kas notika tieši “M/Darbnīcā”, apliecina, ka esam uz īstā ceļa.”

Kultūrtelpa “M/Darbnīca” atrodas fon Stricka villas kvartālā Aristīda Briāna ielā 9 un tajā darbojas arī izstāžu zāle “M/Gallery”. Biļetes uz koncertiem nopērkamas bilesuserviss.lv.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit