Skip to content

KURTS un Nātre radījuši dziesmu brāļu Ābeļu jaunajai filmai “Nemierīgie prāti”

Aprīļa sākumā pirmizrādi piedzīvos režisoru, brāļu Ābeļu jaunā pilnmetrāžas filma “Nemierīgie prāti”. Tuvojoties filmas pirmizrādei, nule publiskota dziesma ar tādu pašu nosaukumu, ko filmas skaņu celiņam radījuši divi Latvijā labi zināmi reperi – Nātre un KURTS.

Filma “Nemierīgie prāti” stāsta par brāļiem – māksliniekiem, kuri, gatavojoties savai izstādei un viens otru atbalstot, iepazīstas arvien tuvāk, tādējādi arvien vairāk nobīdot robežas tam, kas sabiedrībā un cilvēku attiecībās tiek uzskatīts par normālu. Filmas stāsts ir daļēji balstīts pašu autoru – režisoru Laura un Raita Ābeļu, kā arī operatora Mārča Ābeles – un tuvinieku pieredzē, kas palīdz to ne vien izstāstīt patiesāk, bet arī noķert nemiera noskaņojumu, kas šobrīd virmo pasaulē. Filma pēta robežu, kur mēs ikdienā novelkam līniju – kas ir normāls un kas vairs nav. Laikmetīgā māksla, bipolārie traucējumi, psihodēliskās pieredzes un pārdomas par laiku, kurā dzīvojam, – filmā ir sapinušās vienā trakā kamolā, kas draud eksplodēt.

Dziesma “Nemierīgie prāti”, kurā apvienojušies divi pašmāju hip hop veterāni – reperis Nātre un hip hop vecmeistars KURTS, ir mākslinieku individuālajās dzīves pieredzēs balstīta refleksija par filmas galveno varoņu sajūtām. Dziesma ierakstīta 2020. gadā, un kā norāda tās autori, tā ir bijusi unikāla pieredze radīt dziesmu filmai.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit