Skip to content

LAIVĀ izziņo pilnu festivāla programmu

Nākamsestdien, 8. augustā Juglas ezerā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā notiks Latvijā pirmais starpžanru mūzikas festivāls LAIVĀ. Klausītājus sēsties laivās un baudīt mūziku aicinās ne tikai grupas Tautumeitas un DAGAMBA, bet arī modernās kokles virtuoze Laima Jansone.

Festivāls “Laivā” ir kā tilts starp tradicionālajām, klasiskajām vērtībām un mūsdienu pasauli, tieši tāpat kā crossover jeb starpžanrs mūzikā. Mūzika bez robežām, ezera plašums, senču tradīcijas un mūsdienīgs šovs – “Laivā” ir iespēja aizbēgt no ikdienas rutīnas, veldzējoties dabas skaistumā un mierā.

Festivāla idejas autors Valters Pūce skaidro: “Mēs esam ārkārtīgi pagodināti, ka pirmā festivāla LAIVĀ programmu piekrita papildināt arī virtuozā koklētāja Laima Jansone. Visi mākslinieki ir spilgti starpžanru mūzikas pārstāvji – DAGAMBA apvieno klasisko mūziku ar mūsdienu popmūzikai raksturīgām iezīmēm, Tautumeitas dara to pašu, tikai viņu fokuss ir uz etnomūziku, savukārt Laima Jansone savā kokles spēlē sintezē tradicionālo un laikmetīgo. Un kā jau festivālā, būs arī pārsteigumi.”

Pasākuma organizatori, ņemot vērā norises neparasto formātu, aicina visus apmeklētājus ierasties savlaicīgi, lai izvairītos no drūzmēšanās. Festivāla teritorija būs atvērta no 8. augusta plkst. 17.00, lai dotos izbraucienā pa Juglas ezeru un iestiprinātos festivāla ēdamzonā. Galvenā ieeja atradīsies Brīvdabas muzeja Rietumu vārtu tuvumā (no Bonaventuras ielas puses). Pasākuma norises dienā Brīvības gatves abās pusēs posmā starp Juglu un Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju būs atļauts novietot automašīnas. Rīkotāji iesaka šo zonu izmantot apmeklētājiem, kuri laivas nomās caur organizatoriem, tuvāk ieejai esošās autostāvvietas atstājot apmeklētājiem, kuri ieradīsies ar savām laivām.

Apmeklētāji, kuri plāno pasākumā ierasties ar savām laivām, tiek lūgti izplānot savu maršrutu – individuāli piebraukt ar transporta līdzekli pie Juglas ezera nebūs iespējams. Festivāla norobežotajā teritorijā varēs iekļūt divējādi – ienesot laivu ar rokām pa sauszemes ieeju vai šķērsojot vienu no trim ieejas vārtiem ezerā. Iebraukšana tiek garantēta airu laivām, SUP dēļiem un motorlaivām ar paceļamu motoru. Festivāla teritorijā ienest līdzi paņemtu pārtiku un dzērienus ir aizliegts.

Tāpat organizatori iesaka izmantot lietošanai ērto veloceliņu, pa kuru iespējams piebraukt pie paša Brīvdabas muzeja, vai arī Rīgas pilsētas sabiedrisko transportu, lai izvairītos no iespējamiem sastrēgumiem.

Jau ziņots, ka ieeja festivālā paredzēta tikai apmeklētājiem laivās. Ieejas biļetes un laivu rezervācijas pieejamas “Biļešu paradīzē”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit