Skip to content

Latviešu mūziķis rada jaunu mūzikas žanru

Jau 6. oktobrī, klubā “ONE ONE”, latviešu mūziķis H A : Z E jeb Tomass Beķeris iepazīstinās klausītājus ar debijas albumu “passage”. 43 minūšu garajā albumā ir dzirdamas 9 kompozīcijas, kuru muzikālo žanru nav iespējams strikti piemērot kādam konkrētam virzienam.

“Veidojot albumu iekšēji jutu izteiktu vēlmi sintezēt dažādus sev tuvus žanrus un radīt kaut ko patiesi jaunu un unikālu. Mūsdienās nereti rodas sajūta, ka viss jau ir radīts un dzirdēts. Vēlējos pārsteigt pats sevi,” tā par savu debijas albumu “passage” stāsta H A : Z E.

Skaņdarbos saklausāmas nozīmīgas post-rock vēsmas, tomēr mūzika ir pilnībā elektroniska un tajā ir jūtamas arī hip-hop, ambient, EDM, IDM, trip-hop un pat minimālas metāla mūzikas žanra noskaņas. Savukārt par jaunradīto skaņu kompozīciju žanru, autors komentē: “Man ir ļoti nozīmīga radīto skaņdarbu enerģija un kādas izjūtas tie varētu sniegt klausītājiem – radot mūziku, es nedomāju par pielāgošanos konkrētam žanram. Viena no svarīgākajām vadlīnijām albuma izstrādē bija savā dabā ļoti vienkārša – lai klausītājs justos piepildīts un laimīgs.” 

Šī gada 6. oktobrī visi interesenti ir aicināti iepazīties ar daudzsološo mūziķi albuma “passage” prezentācijā, klubā “ONE ONE”, Šarlotes ielā 18A. Mūziķis ir radījis nevien jauna tipa skaņdarbus, bet tos arī izpilda ar savdabīga mūzikas instrumenta palīdzību – digitālo midi ģitāru, kas vizuāli atgādina nākotnē veidotu instrumentu. H A : Z E performanci paspilgtinās VJ DRIIMHOUSE un Jurģa Ozola gaismu šovs.

Pasākuma dienā uz skatuves būs iespēja dzirdēt arī pašmāju atzīto Oriole, kurš ar savu muzikālo sniegumu spēj aizraut pat tos, kuru ausīs viņa mūzika nonāk pirmo reizi. Viņš sniedzis ievērojamu artavu Latvijas hip-hopa attīstībā, sadarbojies ar ārzemju mūziķiem. Tāpat arī izdevis vairākus albumus, kas izraisījuši rezonansi ne tikai hip-hopa komūnā, bet arī ārpus tās.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit