Skip to content

Latviešu reperis E.V. un bītmeikers Veiders izdod jaunu dziesmu ar video „Kulturāls fenomens”

Latviešu reperis E.V. ar bītmeikeri VEIDERS sestdienā, 1.aprīlī, izdeva jaunu dziesmu “KULTURĀLS FENOMENS”. Tas ir trešais singls no viņu kopdarba un gaidāmā albuma “JAUNĀ PAGRĪDE”, kam paredzētais izdošanas datums 2023.gada 20.aprīlis. Videoklips tapis ciešā sadarbībā ar TimelessR. radošo komandu. Videogrāfe – ALCE (Alise Diure), producente – MEGI (Katrīna Megija Deičmane), scenārists un arī producents – E.V. (Kārlis Pauls Šēnhofs). Dziesma pieejama visās straumēšanas platformās, taču singla video pieejams Kreisais Krasts YouTube kanālā.

“Dziesma pati par sevi ir ignorances perspektīvas iemiesojums, jo tā cildina skatpunktu par sevi kā kulturālu fenomenu. Tā it kā pamana parādības, kuras ikdienišķais cilvēks palaiž garām, izrādot apzinīgumu, kamēr vienlaikus ieņem tādu kā meta – skatpunktu par triviāliem jautājumiem. Problēma – tā iet pretrunā ar paša teikto. Līdz ar to videoklipā vēlējos atainot mākslas un izklaides industrijas savstarpējo mijiedarbību, kur ar iepriekš pateikto varam savilkt paralēles. ”

-E.V. komentē savu jaunāko sniegumu.

Videoklipā vēstījums ir dziļi saistīts ar hip-hop kultūras saknēs esošo ticējumu, ka spēks pieder pašiem māksliniekiem un kultūras pārstāvjiem. Protams, neaizmirstot faktu, ka, pateicoties izklaides industrijai, hip-hops šobrīd ir viens no pasaulē populārākajiem mūzikas žanriem, nevar arī noliegt to, ka izklaides industrija arī reizēm ekspluatē šajā žanrā esošos konfliktus, situācijas un mākslinieku reālās dzīves pārdzīvojumus, lai pelnītu naudu uz to rēķina. Mākslinieku dzīvēs šie pārdzīvojumi ir pavisam reāli, skatītājam tā ir tikai izklaide.

“Hip-hops savā būtībā ir par vārda spēku. Pajautā, kā tas ir tā izveidojies? Atbilde – tas, ko mēs dēvējam ar terminu īsts hip-hop kultūrā attiecās uz mākslinieka autentiskumu tajās idejās, kuras viņš pauž. Līdz ar to hip-hop žanrā vārdam ir svars. Taču šie vārdi zaudē jēgu, kad izklaide triumfē pāri radīšanas mākslai. Brīdis, kad kritēriji dziesmai, lai tā aizietu, apsteidz iemeslu pateikt kaut ko svarīgu – tad māksla zaudē. Izklaides industrija un hip-hop kultūra var gana labi sadzīvot, ja viena otrai palīdz godprātīgi – tad arī vārdam saglabāsies svars.”

-E.V. komentē jaunā darba konceptuālo saturu.

Videoklipa beigās ir arī redzams spēcīgs attēlojums repera E.V. idejai par mākslas un izklaides industrijas mijiedarbību Latvijā. Tajā parādās tādi hip-hop mākslinieki kā ansis, Arčijs, Brīvrunu Projekts, goča, Gustavo, Kreisais Krasts, MARCH, Ods un daudzi citi.

E.V. ir 23 gadus jauns hip-hop māsklinieks no Ikšķiles/Ogres, kurš raksta un izpilda dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā. Viņš ir dalībnieks divās latviešu hip-hop apvienībās – Kreisais Krasts un  Brīvrunu Projekts. Savas gaitas mūzikā viņš uzsāka 2016.gadā, debijas albumu “Imperfect World” publicējot 2017.gadā (ierakstīts Dirty Deal Audio studijā). Sekojot šim projektam, nākamais publicētais albums bija “2018” (ieraksts – rolands če), ko pats reperis vairāk dēvē par dziesmu krājumu, nekā vienota koncepta ierakstu. 2022.gadā mākslinieks izlaida konceptalbumu “Smoke & Mirros” (ieraksts – rolands če). Tagad jau reperis E.V. gatavojas nākamajai lielajai relīzei, kas būs albums ekskluzīvi kopā ar latviešu bītmeikeri VEIDERS (plašāk zināms kā pavadījuma autors repera anša “Bimini” un “Sports” skaņdarbiem) ar nosaukumu “JAUNĀ PAGRĪDE”, izdošanas datums – 2023.gada 20.aprīlis.

E.V. ir uzstājies vairākos pasākumos gan kā solo izpildītājs, gan arī ar iepriekš minētajām apvienībām. Koncerti notikuši gan mazākos klubos, gan lielākajos Latvijas festivālos, piemēram, “Positivus”, “SummerSound”, “Baldones Waterfest”, ar apvienību Brīvrunu Projekts iesildījis Gustavo Arēnā Rīga, ar individuālo performanci iesildījis Odu un goču Palladium u.c.

VEIDERS, pazīstams arī  kā ”CHRIS VADER”, ir latviešu producents/DJ, kurš savu darbību uzsāka 2010.gadā. Agrāk pazīstams ar drum & bass apakšžanra jump up skaņdarbiem, uzstājoties vairākkārt Belģijā un izlaižot relīzes uz UK un USA ierakstu kompānijām. Viegli atpazīstams ar savu tehnisko un smago skanējumu, kas lielāko daļu neatstās vienaldzīgu. Pēdējo gadu laikā ir pārgājis uz hip-hop/trap mūzikas producēšanu ar kuru sāk atstāt savu iezīmi Latvijas hip-hop scēnā, sadarbojoties ar tādiem māksliniekiem, kā ansis, Steps, Kjuumanis, E.V., Būū un citiem.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit