Skip to content

Latvijas džeza teātris ar izrādi “Pēc pusnakts / After Midnight” dodas jau otrajā Latvijas koncerttūrē

2018. gada sākumā Latvijas džeza teātris ar izrādi “Pēc pusnakts / After Midnight” dodas otrajā Latvijas koncerttūrē. Muzikālā iestudējuma autori un dalībnieki: pasaulslavenais latviešu pianists Andrejs Osokins, pianiste un dziedātāja Katrīna Gupalo, horeogrāfe un dejotāja Gabija Bīriņa un sitaminstrumentālists Elvijs Endelis. Izrādes video mākslinieks – Jānis Romanovskis.

Kopš iestudējuma pirmizrādes šī gada 14. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” tas izskanējis ne tikai Latvijā – Liepājā, Cēsīs, Rīgā, Saldū un Berģos, bet arī Londonā Lielbritānijā, kur tas tika izrādīts šajā vasarā 12. “Camden Fringe” festivālā.

Skatītāju lielās atsaucības dēļ 2018. gada sākumā notiks iestudējuma otrā koncerttūre Latvijā, viesojoties Alūksnes Kultūras centrā (6. janvārī), Daugavpils Vienības nama koncertzālē (25. janvārī), Valmieras Kultūras centrā (27. janvārī), teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī (31. janvārī) un kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā (29. martā). Biļetes uz izrādēm Alūksnē un Valmierā jau ir nopērkamas “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv, savukārt uz iestudējumu Ventspilī – “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Andrejs Osokins par dalību iestudējumā saka: “Man tas ir liels izaicinājums un uzdrošināšanās, jo šajā izrādē esmu gan aktiera, gan komponista aranžētāja, gan koncertpianista lomā. Tā ir fantastiska sajūta, veidot un piedalīties izrādē, kur savijas teātris, džezs, deja, klasiskā klaviermūzika, gaismas, video projekcijas, kas viss ir integrēts vienā stāstījumā.”

Katrīna Gupalo papildina: “Katra izrāde mani uzlādē ar milzīgu enerģijas lādiņu, iedvesmu un fantastisko saspēli ar kolēģiem, kur katrreiz ir savas īpašas nianses, krāsas un emocijas.”

Iestudējumā maigas, romantiskas, bet tai pat laikā draiskas, koķetas un izaicinošas būtnes klejojumi savās fantāzijās norit nakts piedzīvojumu, netveramu vīziju un sapņu atmosfērā, skanot Amerikas mūzikas zelta laikmeta kompozīcijām – Kola Portera, Reja Čārlza, Merilinas Monro, Ninas Simones, Džordža Geršvina, Džūlijas Londonas un Ellas Ficdžeraldas dziesmām un melodijām. Izrāde pārsteidz klausītājus ar spilgtiem sižeta un mūzikas pavērsieniem, krāšņu šovu un novatorisku pieeju skatuves mākslai.

“Pēc pusnakts / After Midnight” iekļautās dziesmas un melodijas Lielbritānijā ir klasika, tomēr “The Open Door” teātra kritiķe Keitlina Blekmena pēc izrādes noskatīšanās “Camden Fringe” festivālā recenzijā raksta: “Riski, ko pārliecinošie mākslinieki uzņemas, prezentējot tik mīlētas dziesmas tik netipiskā veidā, atmaksājas ar uzviju.” Autore salīdzina šovu ar Deivida Linča radītu truša alu, kuras dzīlēs slēpjas skaisti un ekscentriski triki, kā spilgtākos šova brīžus minot Džordža Geršvina “Rapsodija blūza stilā” ārkārtīgi neparasto atskaņojumu, kā arī dejotājas Gabijas Bīriņas uznācienu uz skatuves, izskatoties tieši tāpat vai pat vēl labāk par Umu Tūrmani filmā “Pulp Fiction”.

Džeza teātra izrādi “Pēc pusnakts / After Midnight” organizē mākslinieku un producentu apvienība “Aira Laiviņa Artists”, kas ir Latvijā un ārpus tās atzītu mākslinieku – mūziķu, dejotāju, rakstnieku, fotogrāfu – un producentu komanda. Apvienības mākslinieki koncertē koncertzālēs Latvijā un pasaulē, starptautiska mēroga konkursos un festivālos, kā arī labdarības un citos pasākumos. “Aira Laiviņa Artists” veidoto un organizēto koncertprogrammu un koncertu vidū ir: trīs izcilu Latvijā un pasaulē augsti novērtētu pianistu Sergeja, Andreja un Georgija Osokinu satikšanās koncertos “Trīs Osokini”; koncertprogramma ar Andreja Osokina un Katrīnas Gupalo piedalīšanos “100 gadi ar Piafu”, kas jau izskanējusi 15 koncertzālēs visā Latvijā; Andreja Osokina un virtuozās vijolnieces Kristīnes Balanas Latvijā un Lielbritānijā jau pazīstamā dueta “Duo LV” koncerti un citi.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit