Skip to content

Latvijas grupa “cheLovek” laidusi klajā savu pirmo video dziesmai “Elsinora”

24.februārī pirmizrādi piedzīvoja grupas cheLovek video dziesmai “Elsinora” – albuma “4” galvenajai kompozīcijai. Video publicēts grupas Youtube kanālā, https://www.youtube.com/@chelovek_cilveks_human, sociālajos tīklos un televīzijas kanālā “Doždj”. Video veidojusi starptautiska komanda: režisors Dmitrijs Veņikovs, operators Jānis Eglītis, horeogrāfe Olga Žiltuhina, producente – Jekaterina Lanskaja

Video filmējies grupas cheLovek līderis – teātra un kino aktieris, režisors un mūziķis Artūrs Smoļjaņinovs un grupā spēlējošie Latvijas mūziķi: ģitārists Jānis Ruņģis, basģitārists Staņislavs Judins, taustiņinstrumentālists Ēvalds Lazarevičs un bundzinieks Krišjānis Bremšs

Pēc video veidotāju teiktā, tas “ir veltījums Alisei Seļezņovai, viešņai no nākotnes, kura nekad vairs nepienāks”. Par zīmīgās dziesmas “Elsinora” video ideju stāsta projekta producente Jekaterina Lanskaja: “Video filmējām Rīgā, bijušās rūpnīcas “Provodņiks” telpās, kas pārtapa pamestā slimnīcā, kur ķirurgi – maniaki operē cilvēka dvēseli, cenšoties radīt Jaunu Cilvēku, taču pārvēršas par miesniekiem – uzšķērdējiem. Sižets līdzinās antiutopijai, tas ir gandrīz šekspīrisks. Traģēdijas “Hamlets” norises vieta Elsinora nav nejauša. Nav iespējams radīt un uzbūvēt kaut ko patiešām cilvēcisku un ilgmūžīgu, izmantojot vardarbību, melus, viltu un nelietību. Cilvēka dzīvības upurēšana iluzoras idejas vārdā agrāk vai vēlāk pārvēršanas traģēdijā.” 

***

Teātra un kino aktieri, režisoru un mūziķi Artūru Smoļjaņinovu skatītāji iepazina ierindnieka Ļutija lomā vienā no visienesīgākajām pēcpadomju kara filmām “Devītā rota”. Kopumā viņa sarakstā ir vairāk nekā simts filmu, ir apbalvots ar daudzu festivālu balvām. Desmit gadus nostrādāja Maskavas teātrī “Sovremeņņik”, bijis labdarības fonda “Uzdāvini dzīvi” pilnvarnieks. Ilgu laiku Smoļjaņinova bija apolitiska pozīcija, taču pēc 24.februāra viņš vairs nespēja klusē. Tā rezultātā viņam nācās pamest valsti. Šodien ir atradis mājas Latvijā, un viņa vētrainā radošā dzīve nerimst ne mirki. Šajā laikā Smoļjaņinovam bijušas veiksmīgas viesizrādes Amerikā. Piedalījies satīriskā projekta “Pilsonis dzejnieks” jaunajā sezonā, filmējies režisora Dzintara Dreiberga filmā “TTT”, kā arī bijis sabiedrisko dialogu projekta “Filosofija uz ūdens” jaunās sezonas moderators: pirmajā reizē viņa sarunas biedrs bija Tibetas trimdas valdības vadītājs Penpa Cerings. Taču, nenoliedzami, Artūra Smoļjaņinova radošās dzīves centrā šodien ir projekts cheLovek.

Jānis Eglītis – kinooperators, strādā ar labākajiem režisoriem un producēšanas kompānijām visā pasaulē, filmē mākslas filmas, mūzikas video un reklāmas. Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” ieguvējs, bijis operators filmām, kas ieguvušas Berlīnes kino festivāla, Sansebastjanas starptautiskā kino festivāla, starptautiskā Karlovivaru kino festivāla balvas. 

Dmitrijs Veņikovs – video veidotājs, datorgrafikas mākslinieks, populāru grupu un izpildītāju, tostarp “Splin” un “Noize MC” reklāmas un mūzikas video režisors, studijas T-VTX vadītājs.

Olga Žiltuhina – Latvijas labākā moderno deju horeogrāfe, Latvijas kultūras akadēmijas profesore, Latvijas contemporary dance līdere, festivāla “Laiks dejot” dibinātāja un dvēsele, neskaitāmu ar deju saistītu projektu dalībniece. 

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit