Skip to content

Latvijas hip hop apvienība “Kontraflovs” izdod video “Gājputni”

Latvijas pašmāju hip hop apvienība “Kontraflovs” pavisam nesen izdeva studijas albumu “PPTKD” jeb Pasaule Pieder Tiem, Kuri Dara. Nu grupa priecē savus klausītājus ar jaunu videoklipu dziesmai “Gājputni”. Dziesmā dalību ņem Pēteris Upelnieks un dziedātājs no ASV – Devin Williams.

“Gājputni” skar Latvijai tik ļoti tuvo tēmu – emigrāciju – par ko arī grupas dalībnieki, Artūrs Rikmanis un Dāvis Strauss, pauž savu viedokli. Neatkarīgi no tā, vai emigrācija bijusi brīvprātīga vai apstākļu piespiedes kārtā, dziesmā var saklausīt vēstījumu par “laimes zemes” meklēšanu un domu, ka citur zāle vienmēr būs zaļāka. Citējot grupas dalībnieka Artūra Rikmaņa teikto: “Vienalga, cik ziema ir auksta vai āboli saldi, vai ēdieni galdā, vienmēr kāds uz pirkstgaliem jautās: “Kas notiek žoga otrā pusē?”. ”

Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanos izraisa ne vien zemā dzimstība, bet arī emigrācija – šī ir tēma, kura vienmēr izraisījusi plašas diskusijas. Kāds uz šo tēmu raugās empātiskāk, cits – agresīvāk, bet nenoliedzama ir statistika.

“Tā nav maize, ja Tev drupatās maksā, tas nav darbs, ja to pusratā atstāj”. Tā dziesmā saka grupas dalībnieks Dāvis Strauss, nododot savu vēstījumu par to, ka ne vienmēr solītā “laimes zeme” patiesi nesīs laimi, it īpaši, ja dzīves apstākļi, esot prom no dzimtenes, neattaisno cerības.

Gājputni – putni, kas rudeņos ceļo no ligzdošanas vietām uz pārziemošanas vietām siltās zemēs, bet pavasaros atgriežas atpakaļ. Ņemot vērā faktu, ka grupas dalībnieku viedoklis nav sveša cilvēka teikts, bet gan uz savas ādas izdzīvots, grupa “Kontraflovs” cer un aicina emigrējošos latviešus apdomāties par “Sprīdīšu gaitām”, veicināt Latvijas repatriāciju un zeltu atrast Latvijas upes gultnēs.

Kontraflovs ir hip hop producentu un izpildītāju apvienība, kura iemantojusi daudzu fanu atbalstu un raisījusi dažādas diskusijas, pateicoties saviem darbiem. Kontraflovs darbojas Latvijā un ASV (Hjūstona, TX), dalībnieki – Artūrs Rikmanis, Dāvis Strauss un Ritvars Paraģis – paši producē, raksta, apstrādā un izpilda visus savus skaņdarbus.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit