Skip to content

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” uzņem “European Music Exporters Exchange” biedru delegāciju

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” (LMAB/LME) jaunnedēļ, 6. un 7. novembrī, uzņems “European Music Exporters Exchange” biedru delegāciju.

“European Music Exporters Exchange” jeb EMEE ir nevalstiska organizācija, kas apvieno 33 valstu un reģionālo Mūzikas eksporta birojus no 28 valstīm. LMAB/LME jāatzīmē kā viens no EMEE dibinātājiem.

Agnese Cimuška-Rekke, “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore: “”Eiropas mūzikas eksporta asociācija ir būtisks partneris Latvijas mūzikas industrijai, nodrošinot platformu zināšanu un pieredzes apmaiņai. Tās darbība veicina Latvijas mūziķu un mūzikas profesionāļu iespējas starptautiskajā arēnā, stiprinot mūsu valsts reputāciju kā nozīmīgu Eiropas mūzikas dalībnieku. Šī sadarbība ir solis tuvāk mūsu kopīgajam mērķim – veidot dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu mūzikas ekosistēmu visā Eiropā.”

EMEE misija ir stiprināt Eiropas mūzikas nozari, veicinot mūzikas daudzveidību, redzamību, atbalstot mobilitāti Eiropā un ārpus tās. EMEE atbalsta šo procesu, nodrošinot informācijas un ekspertīzes apmaiņu starp organizācijas biedriem, kā arī projektu iniciatīvas starp mūsu biedriem un/vai citām mūzikas nozares organizācijām.

“European Music Exporters Exchange” ietvaros tā dalībnieki nodrošina resursus mūziķiem, izglīto un atbalsta mūzikas menedžerus, izdevējus, izplatītājus, festivālu organizatorus, aģentus, pasākumu rīkotājus un citus profesionāļus mūzikas ekosistēmā. EMEE strādā ciešā sadarbībā ar kultūras un valsts iestādēm, mūzikas industriju pārstāvošajām asociācijām un kolektīvajām sabiedrībām, iestājoties par mūzikas industrijas vērtībām un interesēm.

Rīgu apmeklēs Igaunijas, Polijas, Austrijas, Francijas, Itālijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Rumānijas, Vācijas, Šveices un Slovākijas EMEE biedri, kas katrs pārstāv savas valsts Mūzikas eksporta organizācijas.

Šīs misijas laikā EMEE delegāti tiksies ar kultūras un valsts iestādēm, prezentēs jaunāko pētījumu par mūzikas eksporta attīstību Eiropā un Eiropas valstu mūzikas industrijas ekosistēmu kopīgajiem un atšķirīgajām iezīmēm. EMEE tiks iepazīstināti ar Latvijas mūzikas industrijas aktīvajiem dalībniekiem un mūzikas tirgu, iespējām, aktivitātēm, pieredzēm un iniciatīvām.

Par „Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports”:

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” savu darbību uzsāka ir 2012. gada beigās. Biedrību nodibināja LaIPA kopā ar Latvijas Mūzikas informācijas centru. Biedrības mērķi ir veicināt mūzikas industrijas attīstību Latvijā un Latvijā producētās mūzikas eksportu, veicināt un atbalstīt konkurētspējīgu mūzikas ierakstu radīšanu un palielināt Latvijas mūzikas izmantošanas apjomu, būt par Latvijas mūzikas industrijas oficiālo pārstāvi Eiropas un starptautiskajās industrijas konferencēs un izstādēs, informēt un izglītot Latvijas mūzikas industrijas pārstāvjus eksporta jautājumos. Biedrības darbību atbalsta LaIPA un Kultūras ministrija.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit