Skip to content

Latvijas mūzikas pasaulē sevi piesaka jauna dziedātāja – Laura Lauze

Ar īpaši juteklisku dziesmu jaunā dziedātāja atver savu sirdi klausītājam. „Bīstami Vēlu” – šāds nosaukums dots Lauras jaunajam singlam.

Ventspilniece Laura Lauze, īstajā vārdā Laura Grundmane, ir absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju kā akadēmiskais vokāls. Pirmie soļi mūzikā jau sperti krietni agrāk. Ar šo singlu dziedātāja populārās mūzikas žanrā, tā teikt, iznāk ārpus komforta zonas.

„Lai gan noslēguma eksāmenā dziedāju fragmentus no Leo Delība operas Lakme, kurā man bija galvenā loma, vēlējos sevi pierādīt arī pilnīgi pretējā lauciņā. Šīs dziesmas vēstījums ir kas pavisam personīgs, tā ir kā sevis atrašana un pateicība ļoti īpašam cilvēkam manā dzīvē, jo mīlēt citu varam tikai tad, kad mīlam sevi.”

Ideja skatuves vārdam radās pavisam organiski, jo ar uzvārdu Lauze māksliniece bija līdz pat savai kāzu dienai.

Dziesmas mūzikas un vārdu autors ir dziedātājs Ed Rallidae, īstajā vārdā Edvards Grieze. Šī jau ir otrā kompozīcija, kuru Edvards uzrakstījis citam māksliniekam. Pavasarī dienas gaismu ieraudzīja dziesma „Misery”, kuru izpildīja dziedātājs Toms Kalderauskis.

Jauno dziedātāju Lauru Lauzi ar dziesmas autoru saista draudzība vairāku gadu garumā. Abi pusaudžu vecumā arī kopā dziedājuši pazīstamajā Ventspils popgrupā „Jūras Akmentiņi”, tādēļ Edvards uzsver, ka šī sadarbība ir bijusi pavisam dabīga.

„Mani uzrunāja Lauras ambīcija izmēģināt ko jaunu. Pārkāpt sev pāri ir jāprot un jāvēlas. Tādēļ ar lielāko prieku piedāvāju uzrakstīt Laurai dziesmu, kurā, es ceru, klaustītāji spēs saskatīt un saklausīt sevi, kaut nedaudz,” tā Ed Rallidae par dziesmas „Bīstami vēlu” tapšanas procesu.

Laura arī saka lielu paldies dziesmas producentam Robertam Pētersonam un videoklipa autoram un operatoram Kasparam Beinarovičam. Videoklipa filmēšana norisinājās Ventspilī – teātra namā “Jūras vārti” un Ventspils Jaunrades namā.

“Gribu pateikt lielu paldies visiem iesaistītajiem šī videoklipa tapšanā, jo šī man bija jauna pieredze un izaicinājums, un bez viņu palīdzības nekas neizdotos!” uzsver māksliniece.

Jau šobrīd dziesmu ir iespējams noklausīties “Spotify”, “iTunes” un citās straumēšanas un lejupielādes vietās.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit